بهترین رودخانه های جهان برای رفتینگ

به گزارش مجله روگذر، رفتینگ یکی از ورزش های هیجان انگیز بیرونی هست که فقط در طبیعت انجام میشه. توی این رشته شما به شکل گروهی یا انفرادی روی قایق های بادی می شینید و در راستا یه رودخونه که می تونه آروم یا خروشان باشه آغاز می کنید به پارو زدن و راهنمایی کردن قایق. هیجان سرعت، ارتفاع، خیس شدن زیر آب رودخونه و احتیاج به تسلط داشتن روی قایق بادی، همه چیزهایی هست که این ورزش رو جزو یکی از محبوب ترین ورزش ها می کنه.

بهترین رودخانه های جهان برای رفتینگ

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

جلیقه های نجاتتون رو تنتون کنین، کلاهاتون رو محکم کنین، شما رو به بزرگترین و خشن ترین رودخونه های قایق سواری و رفتینگ می بریم. امروز میخوایم 10 تا از بهترین رودخونه های رفتینگ که تجربه این ورزش هیجان انگیز رو فراموش نشدنی می کنن بهتون معرفی کنیم.

1- رودخانه سان کسی، نپال

سان کسی در لغت به معنای رود خانه ای از طلا ست. سرچشمه این رود در نزدیکی کوه شیشاپانگما در تبت هست و ادامه راستاش رو در هیمالیا طی می کنه. این رود خونه شرق نپال رو آبرسانی میکنه و خودش هم به مدت 5 ماه از یخچال ها تغذیه میشه، که همین مقدرا آب زیاد قابلیت رفتینگ رو به این رودخونه میده. راستای 273 کیلومتری از دولقات تا تنگه چترا در حال قایق سواری در دره های تنگ و بر روی آب های پر تلاطم تا رسیدن به روستاهای دور افتاده نپال و کمپینگ در سواحل شنی سفید. در سرانجام شما می بینین که چرا اسمش رودخونه ای از طلاست.

رفتینگ در این منطقه بین ماه های سپتامبر و ژانویه انجام می شه چون بعد از این زمان حجم آب رودخانه سه برابر می شه و دیگه قابلیت رفتینگ رو از دست میده. وقتی به این منطقه و دریاچه مگپای نزدیک میشین جنگل بی سرانجامی از کاج و صنوبر میبینین ومتوجه میشین که سفر باور نکردنی ای در پیش دارین. سفری از رود مگپای و از راستا تنگه ها. شب ها در کناره های سنگ ها یا روی ساحل این رودها در حالیکه مشغول دیدن شفق های قطبی هستین آغاز می شه، در این سفر مراقب حیوان های وحشی هم باشین، حیواناتی مثل خرس های سیاه و سفید، عقاب و گوزن شمالی که در اون منطقه زندگی می کنن. در آخر سفرتون هم می تونین از آبشار دیدن کنین .اوت و سپتامبر بهترین ماه ها برای قایق رانی در این رودخونه است.

2- رودخانه مگپای، انتاریو، کانادا

وقتی به این منطقه و دریاچه مگپای نزدیک میشین جنگل بی سرانجامی از کاج و صنوبر میبینین ومتوجه میشین که سفر باور نکردنی ای در پیش دارین. سفری از رود مگپای و از راستا تنگه ها. شب ها در کناره های سنگ ها یا روی ساحل این رود ها در حالیکه مشغول دیدن شفق های قطبی هستین آغاز میشه، در این سفر مراقب حیوان های وحشی هم باشین، حیواناتی مثل خرس های سیاه و سفید، عقاب و گوزن شمالی که در اون منطقه زندگی می کنن. در آخر سفرتون هم می تونین از آبشار دیدن کنین .اوت و سپتامبر بهترین ماه ها برای قایق رانی در این رودخونه است.

3- رودخونه زامبزی، زیمبابوه/ زامبیا

امیدوارم از خیس شدن بدتون نیاد، زیر آبشار بزرگ ویکتوریا رودخانه زامبزی، چهارمین رودخونه طولانی آفریقا! به نظر خیلی ها رفتینگ در این رودخونه بهترین قایق سواری عمرتونه، و شمارو به نقطه جوشتون میرسونه و اتفاقات هیجان انگیز غیر منتظره ای شما رو متحیر می کنه. راستی کروکودیل هارو فراموش نکنین.بهترین زمان برای رفتینگ در زامبزی در ماه جولای تا اواسط ماه فوریه است.

4- رودخانه السک، ایالات متحده آمریکا / کانادا

وقتی قایق سواری رو در السک آغاز کردین، تعریف جدیدی از سرما پیدا می کنین. آب یخ این رود دمایی در حدود نیم درجه سانتیگراد داره. جدا از مناظر و محیط خیلی زیبای اطراف، این رود آب خیلی خیلی زیادی رو به همراه داره و رفتینگ در این جریان آب سرعت خیلی بالایی داره و فاصله 250 کیلومتری از یک منطقه بکر تا پارک ملی کولوعانه رو طی می کنه. قسمتی از این رودخونه کاملا کشنده ست و از اون قسمت با هلیکوپتر رفت و آمد می کنن. باید این رو اضافه کنم که در این منطقه عقاب های طاس و خرس های خاکستری زیادی هم وجود داره. این رو گفتم که فصل وجود این خرس ها دقیقا با فصل رفتینگ یکیه؟

بهترین زمان برای رفتینگ در این منطقه، ماه ژوئن.

5- منطقه میدل فورک رودخانه سالامون، آیداهو، ایالات متحده آمریکا

رفتینگ در منطقه میدل فورک رودخونه سالامون که طولانی ترین رودخونه ایالات متحده ست یک پکیج کامل برای این ورزش حساب می شه. رفتینگ در این منطقه می تونه ضربان قلب شمارو بالا ببره، همراه با مناظر طبیعی و حیات وحش فوق العاده و همچنین بهترین منطقه در ایالات متحده برای ماهیگیری ماهی پرنده ها. البته شش چشمه آب گرمی که در امتداد این رود هست رو فراموش نکنین.فصل قایق سواری در این منطقه از ماه مه تا سپتامبر و برای رفتینگ در این منطقه حتما باید مجوز داشته باشین .

6- رودخانه فرانکلین، تاسمانی، استرالیا

از وقتی که قایق وارد این رود میشه، رودخانهه جورایی شمارو بنده خودش می کنه. انرژی دائمی این رود در روز و شب ادامه داره و روحیه شما با تغییرات اون عوض میشه؛ اگه هوا سرد و بارونی باشه، اوضاع حسابی بهم میریزه. زمانی که حجم آب زیاد میشه، ترشح آدرنالین هم در بدن شما بالا میره. وقتی هم که در سکوت و تابش خورشید حرکت می کنین همه چیز در صلح و آرامشه.رود فرانکلین در فصل تابستان شما رو به مبارزه دعوت می کنه. بیشتر مردم سفر خودشون رو با یک قایق بادبانی در کنار آبشار سر جان به سرانجام می رسونن.

7- ریو فیتالیفو، شیلی

اولین چیزی که نظرتون رو در خصوص این رود جلب می کنه رنگ اونه، از فیروزه (غیر عادی) روشن تا آبی مایل به خاکستری که این تغیر رنگی به دلیل مواد معدنی موجود در اونه. در حالیکه روز شما می تونه صرف مبارزه با آب های خروشان و ترسناک باشه، سازمان های راهنمای این رود کمپ های رویایی رو با امکاناتی مثل وعده های غذایی مناسب،حمام های گرم و… ساختن تا شما بتونید شبها استراحت کاملی داشته باشید.رود فیتالیفو ماه دسامبر تا مارس برای رفتینگ مناسبه.

8- رود کانتاهوسی، پرو

در هیچ کجا لفظ کوه های مرتفع، رود های پست به این خوبی قابل توصیف نبوده مگه در خصوص رود کانتاهوسی که از دره کانتاهوسی که عمیق ترین دره است عبور میکنه (عمیق ترین نقطه این دره 3535 متره!) . این منطقه شامل ارتفاع های زیادی هم هست. راهی که با ماشین 12 ساعت طول می کشه به اضافه دو روز سفر با قاطر، البته با سختی زیادی، پاداش خوبی هم انتظار شما رو می کشه: محل کمپینگ فوق العاده زیبا، هفت روز رفتینگ و کشف ناشناخته های ویرانه های تمدن هوآری . فرهنگ و ماجراجویی، عالی نیست؟!این سفر تنها برای با تجربه هاست. ماه های ژوئن و ژوئیه بهترین زمان برای سفر به این منطقه ست.

9- رودخونه کلرادو، آریزونا، ایالات متحده آمریکا

خیلی ها اعتقاد دارن که در آب های قهوه ای رود کلرادو رفتینگ بهتری انجام میشه. در واقع، این رود در معروف ترین حفره در زمین گراند کنیون حرکت می کنه. هر سال حدود 22000 نفر از این قسمت رود کلرادو و گراند کنیون دیدن می کنن. مناظر باور نکردنی ای از تشکیلات زمین شناسی مربوط به نیم میلیارد سال پیش و قسمت بومی آمریکا بخش های مهمی برای بازدید از این منطقه ست.زمان مناسب رفتینگ در کلرادو، از مه تا اکتبر، و سفرتون می تونه از 1 روز تا 18 روز ادامه داشته باشه. گروه های خصوصی ممکنه برای دریافت مجوز مجبور بشن تا 10 سال صبر کنن.

10- رود نوس، ایتالیا

بودن بر روی آبهای سبز و یخ و موج های بزرگ رود نوس شما رو مطمئن می کنه که شما به روی بهترین رود اروپا برای رفتینگ هستین. این رود در منطقه دولومیت، بهشتی در شمال ایتالیا واقع شده ودر راستا زیبا و پیچ در پیچ به دره وال دو سول می رسه. نکته قابل توجه در خصوص این رود اینه که شما خیلی از شهرهای منطقه ها ومحل زندگی انسان ها دور نمیشین.تابستون بهترین زمان برا رفتینگ در این روده و این رود یکی از قابل دسترس ترین رود های این لیسته.

منبع: گردالی

منبع: لست سکند
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 754

به "بهترین رودخانه های جهان برای رفتینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین رودخانه های جهان برای رفتینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید