تحت پوشش بیمه قرار دریافت بیماران کرونایی تصویب شد

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران : عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: به یاری وزیر و شورای عالی بیمه ها تصویب شد که از این پس تمام دارو و درمان بیماران کرونایی و حتی اقلام یکبار مصرف مورد احتیاج آنها تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد.

تحت پوشش بیمه قرار دریافت بیماران کرونایی تصویب شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر یحیی ابراهیمی اظهار کرد: به سمت فصل سرد می رویم و بیماری کرونا ویروس می تواند با آنفلوآنزا همپوشانی داشته باشد و شدت بیماری و شیوع آن افزایشی چندین برابر داشته باشد.

وی با بیان اینکه بیمارانی که دارای بیماری زمینه ای ریوی، قلبی و عروقی، کلیپی، فشارخون و یا بیمارانی که کورتن استفاده می نمایند بایدتحت درمان قرار گیرند تا چنانچه دچار کرونا ویروس شدند فوت ننمایند، اضافه نمود: باید تعداد تست ها و نمونه گیری ها را افزایش داده وهدفمند کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: نباید افرادی که بیماری های زمینه ایدارند بخاطر ترس از کرونا در خانه بمانند و به شرایط حادتری دچار شوند بلکه بایدنسبت به درمان خود به وسیله پزشک متخصص اقدام نمایند.

ابراهیمی بیان نمود: ضرورت دارد این افراد به هر طریقی پایش شوند.

نماینده مردم سلسله و دلفان با اشاره به اینکه در ستاد کرونای استان توصیه شده تعداد تست ها را افزایش و هدفمند انجام دهیم وافرادی که مثبت هستند را قرنطینه کنیم نه اینکه رها شوند، توضیح داد: ضرورت دارد افراد مثبت را غربالگری کرد و پس از پایش آنها رادر نقاهتگاه ها به مدت دو هفته از دیگران جدا و تحت درمان قرار گیرند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از اعتراضات بنده درستاد کرونا این بود که درمان بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه ها نبود و بصورت آزاد اینامر انجام و فرد متحمل 40 میلیون تومان هزینه درمان می شد، اضافه نمود: خوشبختانه به کمکوزیر و شورای عالی بیمه ها تصویب شد که زین پس تمام دارو و درمان بیماران کرونایی وحتی اقلام یکبار مصرف مورد احتیاج آنها تحت پوشش بیمه ها قرار گیرد.

ابراهیمی گفت: در حال حاضر مشکل آنچنانی برای درمان بیماران کرونایی نداریم و به لحاظ دارو نیز محدودیت نداریم.

وی از کوشش مجاهدانه و جهادی کادر درمان و پرستاری که با دستمزد کم به مردم خدمت می نمایند تقدیر کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1363

به "تحت پوشش بیمه قرار دریافت بیماران کرونایی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحت پوشش بیمه قرار دریافت بیماران کرونایی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید