تقویت سیستم اداری لازمه توسعه استان کرمان است

به گزارش مجله روگذر، محمدجواد فدایی عصر چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان گفت: خاتمه بعد از فراز و نشیب های فراوان دولت مسئولیت اداره این استان پهناور را به عهده حقیر گذاشت. از حسن نظر و اعتماد وزارت کشور و دولت تشکر می کنم و از خدا می خواهم مرا برای انجام این مسئولیت کمک کند.

تقویت سیستم اداری لازمه توسعه استان کرمان است

وی با قدرانی از زحمات استاندار سابق کرمان گفت: بسیار علاقمند به ادامه فعالیت رزم حسینی به عنوان استاندار کرمان و اتمام پروژه های شروع شده بودم، اما او مصلحت را در این دید که برای مدتی مسئولیت را رها کند.

فدایی عنوان نمود: زمانی که سرپرستی استانداری کرمان به عهده من گذاشته شد تصور نمی کردم که این مسئولیت پنج ماه و نیم به طول بیانجامد.

استاندار کرمان همچنین گفت: علاقمند بودم این مسئولیت به عهده فردی دیگر گذاشته می شد اکنون استانداری کرمان برای من یک واجب عینی است. به حول قوه الهی تمام وقت، انرژی، تجربه و امکاناتم را به کار می گیرم که این واجب عینی را به نحو احسن انجام دهم.

وی با اشاره به اینکه برنامه های کاری بنده بر دو اصل پایدار است، اضافه نمود: اصل اول اصالت استدلال است؛ به این معنا که برای کارهایی که انجام می دهیم باید دلیل عقلی، منطقی و توجیه کافی داشته باشیم.

فدایی با تاکید بر اینکه کاری را بدون دلیل عقلی، منطقی و توجیه انجام نمی دهم، اضافه نمود: کاری انجام می دهم که در خصوص درست، اصولی و مفید بودن آن قانع شده باشم.

استاندار کرمان گفت: اگر استدلال را حذف کنیم فریب و نیرنگ و زور و فشار جای آن را می گیرد. همه ما قبول داریم که در فرهنگ ما این دو مورد جا ندارد و باید عادت کنیم کارها را با منطق و استدلال انجام دهیم.

وی توضیح داد: اصل دوم ضرورت پاسخگویی است؛ همه در برابر کارهایی که انجام می دهیم مسئول بوده و باید پاسخگو باشیم.

فدایی ادامه داد: باید بتوانیم در مقابل وجدان، مردم و در پیشگاه خداوند پاسخگوی کارهایمان باشیم؛ نباید انتظار انجام کاری که توان پاسخگویی درباره آن را نداریم، داشته باشیم.

وی به کلیات برنامه، اولویت ها و چالش های استان کرمان اشاره نمود و گفت: هر کاری در ابتدا احتیاج به ابزار دارد؛ ابزار مورد احتیاج برای انجام کارها سیستم اداری است.

استاندار کرمان لازمه توسعه، اجرای قوانین و آیین نامه ها و کسب رضایت مردم را سیستم اداری قوی دانست و اضافه نمود: رضایت مردم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: ابتدا باید تکلیف سیستم اداری در استانداری کرمان روشن گردد و مدیران باید در این زمینه یاری نمایند.

استاندار کرمان با تاکید بر لزوم برطرف ایرادات موجود در سیستم اداری بیان نمود: به وسیله می توان با سیتم اداری سالم، کارا و پویا کارها را انجام داد.

فدایی با اشاره به اینکه کارها باید با کارشناسی درست انجام گردد، گفت: بنیه کارشناسی ادارات باید تقویت گردد و مدیریت ادارات به این مساله توجه کند.

وی بر لزوم تسلط کارکنان به آیین نامه ها تاکید نمود و اضافه نمود: بسیاری از کارهایی که در ادارات به مردم جواب منفی داده می گردد راهکار قانونی دارند.

فدایی با انتقاد از اینکه در بعضی دستگاه ها برخورد یکسان با مراجعان نمی گردد، گفت: دستگاه ها سریع و چابک نیستند و کارها با تاخیر و طی مدت زمان طولانی انجام می گردد.

استاندار کرمان خواهان توجه مدیران به این مساله شد، اضافه نمود: اگر کارمند و مدیری بتواند امروز کاری را انجام دهد اما به دلیل سهل انگاری آن را به تاخیر بیاندازد چنین فردی به مردم، نظام و دولت ظلم نموده و دریافتی که دارد به نسبت این ظلم غیرشرعی است.

وی خواهان توجه جدی به دستورات و کارها شد و گفت: باید بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد چرا که منابع و امکانات دولتی محدود بوده و چاره ای جز بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی نداریم.

استاندار کرمان با بیان اینکه در استان کرمان از برخی مزیت های نسبی بهره مند نیستم، گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی کرمان باید در راستای خلق مزیت گام برداشته و مسائل اقتصادی را برطرف کنیم.

وی از کم آبی، خشکسالی، بیکاری، فقر، محرومیت و فراوری به عنوان چالش های استان کرمان نام برد و گفت: رئیس جمهور از ما انتظار کرمانی آباد و سربلند به عنوان کارگزار دولت دارد و باید این خواست رئیس جمهور را محقق کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 فروردین 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 177

به "تقویت سیستم اداری لازمه توسعه استان کرمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت سیستم اداری لازمه توسعه استان کرمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید