تلویزیون های شهری حمل و نقل و ترافیک تهران، چشم نابینایان می گردد

به گزارش مجله روگذر، تهران (پانا) - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل نابینایان در شهر از اختصاص دادن فضای آموزشی تلویزیون های شهری این حوزه در جهت حمایت از نابینایان به منظور آگاهی بخشی عموم شهروندان از فضای زندگی این افراد و اجراى رسالت اجتماعى شهردارى اطلاع داد.

تلویزیون های شهری حمل و نقل و ترافیک تهران، چشم نابینایان می گردد

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل ترافیک ؛ همزمان با روز جهانى عصاى سفید، سید مناف هاشمی به منظور بررسى مسائل نابینایان با مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران ملاقات کرد.

در این نشست مسائل و درخواست هاى خانواده هاى اوتیسم و نابینایان در حوزه ى حمل و نقل عمومى مطرح شد و مدیر انجمن نابینایان کشور خواهان حمایت همیشگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد .

در ادامه غفاری مدیر انجمن اوتیسم ایران نیز توضیح داد: با حمایت شهردار تهران الحاقیه اوتیسم به مصوبه شهر دوستدار کودک تهران با همراهی اعضا شورای شهر تهران اضافه خواهد شد و این موضوع نقطه عطفی برای آشنایی و بستر سازی شهروندان تهرانی با این گروه اجتماعی خواهد بود.

سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این نشست با تبریک روز جهانی عصای سفید، با بیان اینکه در راستای حفظ حقوق نابینایان باید به گونه ای عمل کنیم که نابینایان و روشندلان عزیز هرگز احساس سختی در آمد و رفت و تعامل با دیگران نداشته باشند گفت: بى شک شهردارى تهران در تمامی برنامه های سطح شهر به لحاظ وجود مسئولیت های متعدد و اجتماعى که دارد باید در اجراى طرح ها و برنامه ها ، شهرسازى و پیاده راه سازى و همچنین ارایه خدمات عمومى مسائل این قشر رو مد نظر قرار داده و حقوق روشندلان رعایت گردد.

هاشمى با بیان اینکه بی شک نیازمند مناسب سازی بیشتر فضاهای شهری برای جامعه معلولان و به خصوص نابینایان هستیم تاکید نمود: نصب موزائیک های ویژه کم بینایان و نابینایان در پیاده روها، رفع مشکل پل های روی جوی آب،همسطح سازی و رفع کردن موانع در معابر و بهسازی جهت تردد معلولان و نابینایان می تواند بخش مهمی از مسائل نابینایان برای حضور در جامعه را رفع کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بطور حتم کوشش خواهیم کرد با اجرای کامل مصوبه شورای شهر درباره نابینایان اقدامات موثرى در جهت ارایه خدمات بهتر به نابینایان صورت گیرد. راه اندازى سیستم گویاى ویژه نابینایان در بخشى از ایستگاه هاى اتوبوس اجرا شده است اما بطور حتم راه اندازی سیستم اعلام گویای زمان و جهت حرکت وسایل حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو مورد تاکید بوده که ضروری است همه خطوط مجهز به این مسئله شوند.

هاشمی با اشاره به در خواست مدیر انجمن اوتیسم و نابینایان ایران مبنى بر تسهیل حمل و نقل خانواده های این گروه اجتماعی بیان کرد:مصوبه ایی را در اختیار شورای شهر تهران قرار خواهیم داد تا در صورت تایید، این خانواده ها بتوانند از تخفیف های خوبی در استفاده از طرح ترافیک بهره مند شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان گفت: در مورد تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای نابینایان تهران قید فوریت را برای افزایش بودجه و ظرفیت خدمات رسانی بهتر در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه جلسات مختلفی با نمایندگان ایران خودرو هم داشته ایم .

لازم به ذکر است در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران تجلیل و قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1303

به "تلویزیون های شهری حمل و نقل و ترافیک تهران، چشم نابینایان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون های شهری حمل و نقل و ترافیک تهران، چشم نابینایان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید