جاذبه های گردشگری سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره

به گزارش مجله روگذر، استان گیونگی-دو که سئول، پایتخت کره جنوبی را احاطه کره است، خانه حدود 13 میلیون نفر محسوب می شود که این رقم بیش از یک پنجم کل جمعیت کره جنوبی را تشکیل می دهد.

جاذبه های گردشگری سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره

گیونگی-دو نقش مهمی را در حوزه جهانگردی، تجاری، اقتصادی و فناوری کره جنوبی امروزی دارد. این استان علاوه بر آنکه بالاترین آمار و بیشترین نرخ رشد سالانه تولیدات ناخالص داخلی را بین سایر استان های این کره جنوبی در اختیار دارد، نقاط جهانگردی مهمی را نیز در خود جا داده است.

دژ هوآسیونگ سوون

شهر سوون از مهم ترین شهرهای گیونگی-دو است. جاذبه های جهانگردی همچون دژ هوآسیونگ سوون که نامش در اواخر دهه 90 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، در شهر سوون واقع شده است. این دژ تاریخی در سال 1796 و به فرمان یکی از پادشاهان چوسان برای احترام و به عنوان یادبودی برای پدرش ساخته شد. بخش اعظمی از دیوارهای این دژ که شهر سوون را احاطه می کنند، هنوز سالم باقی مانده اند. این مکان از جمله مقاصد محبوب جهانگردانی است که به دنبال تجربه و کسب اطلاعاتی از فرهنگ سنتی کره هستند.

فستیوال های فرهنگی همچون فستیوال فرهنگی هوآسیونگ سوون و شب فرهنگی سوون که با کمک نورپردازی و داستان های صوتی تاریخچه سوون را نقل می کند، از دیگر عوامل جذب جهانگرد به این استان هستند. فستیوال فرهنگی هوآسیونگ سوون که هرساله در ماه اکتبر برگزار می شود و به برگزاری رویدادهای مختلفی برای نمایش تاریخچه سوون اختصاص دارد، سالانه حدود 800 هزار بازدیدکننده را به این مکان جذب می کند.

موزه هوآسیونگ سوون

این شهر علاوه بر جاذبه های تاریخی، مجموعه ای از موزه های مختلف، از جمله موزه هوآسیونگ سوون را که اطلاعاتی درباره ساختار دژ هوآسیونگ سوون ارائه می دهد، موزه سوون که بازتابی از تاریخچه و فرهنگ شهر است، موزه ملی نقشه را که موزه تخصصی در حوزه نقشه های کره به شمار می رود و نیز موزه هنر سوون را در برگرفته است.

پارک تفریحی اِوِرلند

اورلند بزرگترین پارک تفریحی کره جنوبی که در شهر یونگین واقع شده است، از دیگر اماکن دیدنی این استان شناخته می شود. این پارک شامل باغ وحش، پارک موضوعی، پارک آبی و یک موزه هنر مدرن می شود.

دهکده سنتی کره در یونگین

ایسنا نوشت، دهکده سنتی کره، موزه ای زنده برای نمایش فرهنگ و شیوه زندگی مردم طبقات مختلف این کشور در دوران پادشاهی چوسان است که در یونگین دیگر شهر استان گیونگی-دو واقع شده است و از جمله مقاصد جهانگردی محبوب این استان برای بازدیدکنندگان خارجی و داخلی است. این مکان که بیش از 250 خانه های سنتی کره ای را در برگرفته است، برای نخستین بار در اوایل دهه 70 میلادی افتتاح شد و اغلب به عنوان لوکیشن سریال های کره ای هم مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1318

به "جاذبه های گردشگری سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری سرزمین پارک مدرن و خانه های سنتی کره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید