حسن زاده: رای علیه استقلال قانونی است

به گزارش مجله روگذر ، اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره رای سوپر جام توضیحاتی داده است:بعد از اینکه باشگاه استقلال هم اعتراض کرد، کمیته محترم استیناف هم با تجربیات و دقت نظری که داشتند، آنها هم صحه گذاشتند و حتی رای ما را تا حدودی شدیدتر کردند و ضمن تایید نتیجه 3 بر صفر، 50 میلیون جریمه نقدی را هم به آن اضافه کردند. به هر حال اراده رسمی یک باشگاه مبنی بر عدم شرکت احراز شد. مخصوصا با استدلال بر اینکه وقتی قرار است بازی در تهران برگزار گردد، از حدود یک هفته قبل مقدماتی فراهم می گردد. اساسی ترین محوری که ما را به یقین رساند که باشگاه استقلال نمی خواهد در تاریخ بیست و نهم در زمین حاضر گردد، این بود که به هرحال در جلسه رسمی نماینده تام الاختیار باشگاه صراحتا اعلام نموده بود که باشگاه استقلال آمادگی ندارد، در ایران نیست و روز بیست و نهم شرکت نمی کند.

حسن زاده: رای علیه استقلال قانونی است

از دیدگاه حسن زاده دیگر راهی برای برگزاری این بازی وجود ندارد:ما رای دادیم که به دلیل عدم حضور تیم استقلال در این مسابقه، این تیم سه بر صفر بازنده می گردد. این رای قطعی است و باید اجرا گردد. ما حتی اعلام کردیم که اگر سازمان لیگ اراده می کرد که خسارت وارده بر سازمان و اسپانسر را طلب کند، ما رای می دادیم اما خب نخواستند. از نظر ما در این مسابقه مطابق قانون، تیمی که حضور نیافته یعنی استقلال 3 بر صفر بازنده گردیده است. این رای تایید شد و اینکه حالا سازمان لیگ در اجرای رای جلسه ای می گذارد یا جامی را به پرسپولیس می دهد، در اختیار ما نیست.

حسن زاده در ادامه حرف های خود می گوید:ما در مجازات حتی اگر آیین نامه فیفا را ببینید، بازنده کردن داریم نه برنده کردن. به همین دلیل ما هم طبق قانون در رای استقلال را بازنده کردیم که البته طبیعتا سمت مقابل آن، برنده شدن تیم حریف است؛ اما برای اصلاح این مسئله در ذهن اهالی فوتبال، تاکید می کنم که رای ما بازنده شدن استقلال با نتیجه سه بر صفر است. چون قانونگذار به ما می گوید مقصر را جریمه کن. این اقل مجازاتی بود که در قانون لحاظ گردیده است. ما به دلایلی از یک ماده قانون استفاده کردیم و 50 میلیون جریمه را در رای کمیته انضباطی نیاوردیم منتها کمیته محترم استیناف این بخش را افزود.

10-390

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 17 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 37

به "حسن زاده: رای علیه استقلال قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن زاده: رای علیه استقلال قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید