حملات پی در پی زاکانی به روحانی و دولتش

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران :مهرعلیزاده گفت: باید امنیت سرمایه گذاری را تامین کنیم تا سرمایه گذار جذب این کار شود.

حملات پی در پی زاکانی به روحانی و دولتش

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین؛ محسن مهرعلیزاده در بخش دوم مناظره در پاسخ به این سئوال که از منظر شما بخش های صنعتی دارای اولیت برای سرمایه گذاری دولت در راستای توسعه صنعتی و اقتصادی کشور که مدتی است از همه ظرفیت و توان آن استفاده نمی شود چیست؟ منابع لازم برای سرمایه گذاران را چگونه تأمین خواهید کرد؟، توضیح داد:

انجام طرح های بزرگ اقتصادی اعم از اینکه دولت بخواهد سرمایه گذاری کند یا مردم، نیاز به پول و سرمایه دارد. شرایط بودجه داخلی مشخص است و هر سال با کسری بودجه روبرو هستیم. در حال حاضر بیش از 90درصد بودجه در راستا اجرا و جاری باید هزینه شود.

دولت نباید سرمایه گذاری کند بلکه باید راه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی باز کند. در قدم اول باید امنیت سرمایه گذاری را تامین کنیم تا سرمایه گذار جذب این کار شود. روان بودن بروکراسی، نبود فساد، نداشتن تنش در سطح بین المللی و داخل و همچنین همزیستی مسالمت آمیز با سایر همسایه ها نیازها اولیه برای انجام سرمایه گذاری را تأمین می کند.

ما در منطقه ای قرار داریم که دانش ما نسبت به اغلب کشورهای منطقه بالاتر است، بنابراین باید بر بازار منطقه حساب کنیم. من خطاب به آقای رئیسی میگویم که من استاندار اصفهان بودم و تلاش میکردم که کارها را تسهیل کنم اما کافی بود یک نفر از کار ما خوشش نمی آمد به قوه قضائیه نامه می نوشت و مانع کار می شد.

علیرضا زاکانی در بخش دوم مناظره در پاسخ به این سئوال کهدیدگاهی وجود دارد که اتکا به درآمدهای نفتی در سال های گذشته موجب شکل نگرفتن نظام اقتصادیاتی، ایجاد رانت، فساد و ناکارآمدی دولت شده است، تا جایی که برخی معتقد هستند کشور ما بیش از بهره مندی از این نعمت خدادادی از آفت های آن آسیب دیده است، آیا با این دیدگاه موافق هستید؟ چه برنامه ای برای استفاده بهتر از این منبع خدادادی و عبور از اقتصاد مبتنی بر نفت دارید؟توضیح داد:

اقتصاد ما دولتی است و بالغ از90 درصد تصمیمات دولت بر اقتصاد موثر است، دولت ها در دوره گذشته با پول نفت خود را اداره میکردند و دولت آقای روحانی از جیب مردم ارتزاق کرد. من از طرف آقای روحانی و همتی از مردم عذر میخواهم چرا که هیچ کسی مسئولیت این دولت را قبول نمی کند و انگار ما از فضا آمده ایم.

ما باید از تولید و خدمات استفاده و دولت را اداره کنیم. امروز 200 هزار میلیارد تومان فرار اقتصادیاتی داریم، اگر بنا باشد دقت کنیم متوجه می شویم که 37 درصد مشاغل باید اقتصادیات بدهند اما این میزانی که در حال حاضر دریافت میکنیم یک پنجم رقم مورد نظر است.

دولت باید دستش را در جیب مردم نکند و باید با اقتصاد سالم این راستا را طی کند. عرض می کنم که برنامه ما چند جانبه است و همه ابعاد باید در خدمت اقتصاد قرار بگیرند.70 درصد اقتصاد دنیا دانش بنیان است و بر همین اساس ما یک بسته جامع در نظر گرفته ایم تا با مفسدان اقتصادی اشد مجازات انجام شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1774

به "حملات پی در پی زاکانی به روحانی و دولتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات پی در پی زاکانی به روحانی و دولتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید