خواصی از سلامت تا زیبایی با تخم بلدرچین

به گزارش مجله روگذر، مصرف تخم بلدرچین ویتامین هایی فراوانی را برای بدن به همراه دارد و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است، همچنین تخم بلدرچین فواید و خواص بسیاری هم برای سلامت بدن دارد.

خواصی از سلامت تا زیبایی با تخم بلدرچین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

خواص و فواید بی نظیر تخم بلدرچین

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،تخم بلدرچین دارای ویتامین های بسیار مفید برای بدن می باشد. از خواص مصرف تخم بلدرچین می توان به تقویت دید چشم ها ، متعادل کردن سطح کلسترول خون ، پاک سازی بدن و تقویت مو و رنگ پوست اشاره نمود.

تخم بلدرچین برای جلوگیری از کم خونی:

مطالعات نشان می دهد که زنانی که به طور منظم تخم بلدرچین مصرف می نمایند، ریسک کمتری جهت ابتلا به کم خونی دارند. تخم بلدرچین چنانچه در ابتدای این بخش و در بحث خواص تخم بلدرچین گفته شد حاوی آهن است که می تواند به تشکیل گلبول قرمز خون یاری کند و از طرفی از بروز کم خونی جلوگیری کند در حالیکه آمینو اسید موجود در تخم بلدرچین سطح هموگلوبین در گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد. هموگلوبین به نوبه خود پروتئینی است که نقش مهمی در حمل اکسیژن و مواد مغذی به سرتاسر بدن دارد.

تخم بلدرچین برای تصفیه خون:

اثبات شده است که تخم بلدرچین به بدن یاری می نماید تا فلزات سنگین و سموم مانند جیوه را در بدن از بین ببرد. آمینو اسید و دیگر ترکیبات تخم بلدرچین می توانند سم و آلودگی را از بدن بزداید. این خاصیت تخم بلدرچین را به یک تصفیه نماینده خون تبدیل نموده است.

تخم بلدرچین برای ارتقای رشد بدن:

پروتئین عمده ترین ماده سازنده بدن است و برای فرآیند رشد بدن به خصوص در بچه ها، الزام است. تخم بلدرچین حاوی مقدار زیادی پروتئین است که رشد بدن را ارتقا می بخشد و البته عملکرد بهتر اندام ها را افزایش می دهد.

تخم بلدرچین برای ممانعت از دیابت:

مطالعات گزارش داده اند که تخم بلدرچین حاوی آمینو اسید به ویژه آمینو اسید لیوسین است که می تواند به تنظیم سطح قند خون و تثبیت میزان انسولین یاری کند که از بروز دیابت جلوگیری نموده و آن را درمان می نماید.

بهبود سیستم ایمنی با تخم بلدرچین :

تخم بلدرچین حاوی مقدار زیادی آمینو اسیدهایی همچون لیزین است که می تواند عملکرد ایمنی بدن را بهبود دهد. لیزین به علت توانایی در بهبود فراوری آنتی بادی و حمایت از پاسخ عملکرد ایمنی، شناخته شده است.

تخم بلدرچین برای تثبیت پوست سالم:

تخم بلدرچین یک منبع عالی از پروتئین و لیزین است که می تواند فراوری کلاژن را افزایش دهد. کلاژن نوعی پروتئین است که برای حفظ استحکام لایه های پوست ضروری است و از تضعیف و چین و چروک پوست جلوگیری می نماید.

تثبیت متابولیسم سالم:

تخم بلدرچین حاوی مواد مغذی بسیاری از جمله ویتامین ب کمپلکس است که برای حفظ تعادل انرژی طی تثبیت سوخت و ساز طبیعی، اهمیت دارد. ویتامین ب کمپلکس شامل ویتامین ب 12 و ب 6 است که نقش کلیدی در چندین آنزیم متابولیکی دارند که این آنزیم ها خود نقش بی بدیلی در فراوری انرژی دارند.

تخم بلدرچین برای عضله سازی:

محتوای غنی پروتئین تخم بلدرچین آن را به یک غذای عالی جهت ساختن ماهیچه تبدیل نموده است. اگر میخواهید ماهیچه قوی داشته باشید، می توانید به صورت منظم تخم بلدرچین بخورید و تمرین کنید.

تخم بلدرچین برای کاهش ریسک بیماری های قلبی:

تخم بلدرچین حاوی مواد مغذی و ویتامین های مهمی است که می توانند ریسک بیماری های قلبی را تا 24٪ کاهش دهند، طبق مطالعاتی که در سال 2010 انجام شد. این خاصیت با وجود ویتامین ای یا توکوفرول انجام می گردد.

تخم بلدرچین برای بهبود بینایی:

تخم بلدرچین حاوی مقداری ویتامین آ است که ماده ای حیاتی برای چشم هاست. برای حفظ چشم های سالم، مصرف مرتب تخم بلدرچین بسیار مفید خواهد بود و به ویژه از انحطاط لکه های زرد چشم (پیر چشمی) که در سنین بالا رخ می دهد، جلوگیری می نماید.

تخم بلدرچین برای تقویت سلامت مو:

فواید تخم بلدرچین می تواند سلامتی مو را ارتقا بخشد. تخم بلدرچین حاوی مقدار زیادی آمینو اسید به ویژه لینولئات اسید است که می تواند ریشه های مو را تغذیه دهد و رشد موهای سالم را افزایش دهد.

تخم بلدرچین برای افزایش رشد استخوان:

محتوای آمینو اسیدی در تخم بلدرچین به خصوص لیزین نقش مهمی را در رشد استخوان ها به خصوص در بچه ها بازی می نماید.

کاهش فشار خون با تخم بلدرچین:

تخم بلدرچین نه تنها غنی از پروتئین است بلکه سرشار از اسیدهای چرب مانند دکوساهگزائنوییک اسید است. این نوع از اسیدهای چرب می تواند به عادی سازی فشار خون بدن یاری کند و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهد.

تخم بلدرچین برای کاهش کلسترول:

طبق مطالعه ای که اخیرا در سال 2012 انجام شد، تخم بلدرچین حاوی اسید چرب ترانس کمتری است که به معنای آن است که غذای بسیار خوبی است که در قیاس با تخم مرغ کلسترول کمتری دارد. در بخش سلامت اشاره شده است که محتوای اسید چرب تخم بلدرچین می تواند لیپوپروتئین کم چگال یا همان کلسترول را در خون کاهش دهد و هم چنین سطح لیپوپروتئین پر چگال یا همان کلسترول خوب را افزایش دهد.

تخم بلدرچین برای تثبیت سلامتی دندان ها:

تخم بلدرچین به ویژه قسمت زرده آن حاوی مقدار زیادی مواد معدنی از جمله روی است که برای تثبیت سلامتی دندان ها لازم می باشد.

تخم بلدرچین برای درمان افسردگی:

تخم بلدرچین نه تنها حاوی ویتامین، مواد معدنی، قند و پروتئین است بلکه تخم بلدرچین حاوی خاصیت های ضد افسردگی است که هورمون پی نامیده می گردد که این هورمون در درمان افسردگی به خصوص افسردگی زنان بسیار موثر است.

تخم بلدرچین برای درمان آلرژی:

معمولا افراد زمانی که تخم پرندگان را مصرف می نمایند، از آلرژی نسبت به آن رنج می برند. مطالعات اثبات نموده اند که تخم بلدرچین کاملا سالم است و منجر به هیچ واکنش حساسیتی به علت وجود پروتئین اووموکویید موجود در تخم بلدرچین نمی گردد. این پروتئین معمولا در داروهای ضد حساسیت یافت می گردد.

تخم بلدرچین برای یاری به بهبود سریع:

با توجه مقدار بالای پروتئین و سایر مواد مغذی؛ تخم بلدرچین به بهبود سریع شما از هر گونه بیماری یاری خواهد نمود. از آنجا که این تخم، فراوری سلول های جدید و ترمیم اندام ها را افزایش می دهد.

تخم بلدرچین برای درمان آسم و سل:

این باور وجود دارد که محتوای مغذی موجود در تخم بلدرچین در درمان آسم و سل مفید است.

تخم بلدرچین برای درمان گاستریت:

تخم بلدرچین حاوی خواص ضد التهابی است که می تواند به درمان زخم معده یا گاستریت یاری کند. محتوای آمینو اسید تخم بلدرچین همچنین به ترمیم دیواره آسیب دیده معده ناشی از عفونت، یاری می نماید.

تخم بلدرچین طی دوران بارداری مفید است:

اغلب، تخم بلدرچین در دوران بارداری مغذی و سالم است و مواد مغذی ارزشمندی را جهت فراوری رویان حمل می نماید. با توجه به هشدارهای ایمنی غذا، شما می توانید بعد از مشورت با دکتر خود، تخم بلدرچین بخورید.

عناصر مغذی مانند فسفر، ویتامین ب، مواد معدنی، پروتئین، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی در تخم بلدرچین وجود دارند که برای رشد و نمو جنین مفید هستند. تخم بلدرچین کیفیت شیر پستان مادران را بهبود می دهد.

تاثیرات مثبت تخم بلدرچین بر روی اختلالات کلیه:

کلیه ها از ترکیب لایه هایی شکل دریافتد که مواد مضر را از مسیرهای خونی، نابود می نماید. تخم بلدرچین برای تنظیم فشار خون، تعادل الکترولیت و تکثیر گلبول های قرمز خون در بدن، نیز مفید است. از کار افتادن کلیه به علت تجمع مواد مضر در بدن اتفاق می افتد. که این موضوع باعث وقوع علائمی همچون خستگی، ضعف، تنفس کوتاه، بی حالی، ورم و گیجی می گردد.

فواید زیبایی تخم بلدرچین برای پوست:

با خوردن متعادل تخم بلدرچین از پیری زودرس جلوگیری کنید که این موضوع بسیار برای پوست مفید است، از آنجا که این ماده مغذی نقش مهمی در از بین بردن علائم پیری زودرس مانند ایجاد خطوط بر روی پوست، چین و چروک، لکه های پیری بازی می نماید. آنتی اکسیدان موجود در تخم بلدرچین با رادیکال های آزاد مبارزه می نماید و در نتیجه از تاثیرات اکسایشی آن بر روی سلول های ما مانند سلول های پوست جلوگیری می نماید و به این طریق خطوط چین و چروک ها و لکه های تیره و دیگر علائم پیری زود رس را به کمترین حد می رساند.

فراهم آوردن تغذیه مناسب برای پوست:

مصرف تخم بلدرچین با یک پایه منظم و متعادل یا به کار بردن آن به صورت موضعی بر روی پوست، بسیار مفید است از آن جهت که پوست ما را مرطوب نگه می دارد.

تخم بلدرچین برای یاری به درمان آکنه:

آکنه عمده ترین مشکل پوستی است که میلیون ها نفر از مردم را در سرتاسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است. عوامل مختلفی در ایجاد آکنه نقش دارند اما عامل عمدا آن، انسداد منافذ آن با آلودگی ها است.

ترشح بیش از حد چربی بدن این شرایط را بدتر می نماید.

تخم بلدرچین پاک نماینده فوق العاده پوست:

تخم بلدرچین یک عامل پاک نماینده فوق العاده است که به این معناست که در از بین بردن سموم و دیگر آلودگی ها از روی منافذ پوستی بسیار مفید است و به همین روی پوست ما را سالم نگه می دارد. بخش سلامت شرح داده است که این فایده تخم بلدرچین به علت مواد مغذی حیاتی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و دیگر ترکیبات موجود در آن است. مصرف متعادل و منظم تخم بلدرچین پوست ما را از داخل پاک می نماید و به تثبیت سلامتی پوست یاری می نماید.

تخم بلدرچین برای استحکام پوست:

تخم بلدرچین به طور گسترده ای به عنوان در از بین بردن چین و چروک (لیفتینگ صورت) و استحکام صورت در فرهنگ های چین و ژاپن استفاده می شوند. ماسک صورت سفیده تخم بلدرچین می تواند از افتادگی گونه ها جلوگیری کند. برای این کار سفیده آن را از زرده جدا کنید، سپس سفیده آن را با قلم مو بر روی پوست بمالید. اجازه دهید 15 دقیقه در هوای خشک بر روی پوست باقی بماند، سپس صورت را با آب ولرم بشویید. به کار بردن این ماسک صورت به صورت هفته ای یک بار، پوست شما را مستحکم خواهد نمود و آن را منعطف نیز می نماید.

تخم بلدرچین برای یاری به کنترل شوره سر:

تخم بلدرچین برای درمان شوره سر نیز مفید است که شوره سر یکی از مسائل عمده پوست سر است که ممکن است مسائل دیگر مانند ریزش مو و آسیب زدن به آن را نیز افزایش دهد.

عوارض جانبی و هدایت برای مصرف تخم بلدرچین:

عوارض جانبی بعد از مصرف تخم بلدرچین گزارش نشده است. از آنجا که تخم بلدرچین سالم است، هیچ واکنش آلرژیکی را بر نمی انگیزد. اما توصیه می گردد که بیش از بیست عدد تخم بلدرچین در روز مصرف نکنید.

تخم بلدرچین حوب را تنها از مغازه بخرید و از خرید تخم خراب اجتناب کنید.

مصرف پنج تخم بلدرچین در روز برای دریافت فواید آن کافی است. مصرف افراطی این خوراکی ممکن است منجر به مسمومیت ناشی از ویتامین آ گردد به خصوص اگر آن را با مواد غذایی که منبع ویتامین آ هستند مصرف کنید مانند هویج و ماهی

تخم بلدرچین را می توان خام مصرف کرد چرا که هیچ باکتری ندارد.

تخم بلدرچین را قبل از مصرف بشویید. شما می توانید از طعم لطیف بخارپز شده یا املت آن لذت ببرید یا به جای تخم مرغ در هر غذایی که تخم مرغ در آن کاربرد دارد، بهره ببرید.

مقداری تخم بلدرچین به سوپ، خورشت یا حتی خود اضافه کنید تا فوایدی بیشتری نسبت به طبخ نیمرو یا آب پز شده آن به دست آورید. این ها خواص و فواید تخم بلدرچین هستند که شما تشخیص نداده اید. اگر میخواهید از فواید آن بهره مند شوید، از آغاز مصرف آن دریغ نکنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1451

به "خواصی از سلامت تا زیبایی با تخم بلدرچین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواصی از سلامت تا زیبایی با تخم بلدرچین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید