درصدد شروع عملیات اجرایی فولادسازی فولاد اکسین تا سرانجام سال هستیم

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین برای خودکفایی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بسیار مهم است و درصدد هستیم تا با رفع شدن موانع اجرایی آن، عملیات اجرایی این طرح تا سرانجام سال جاری شروع گردد.

درصدد شروع عملیات اجرایی فولادسازی فولاد اکسین تا سرانجام سال هستیم

شبیب جویجری در بازدید از غرفه شرکت فولاد اکسین در نمایشگاه فولاد 1400 کیش، اظهار کرد: شرکت فولاد اکسین بر اساس ماموریت های پیش بینی شده و بر اساس اهداف کمی و کیفی در بخش فولاد پایه گذاری شد. هدف موسسان اولین شرکت این بود که کشور را در بخش های فولادی به ویژه محصولات نهایی خودکفا نمایند و هم صنعت نفت و صنعت گاز را به خودکفایی برسانند.

وی اضافه نمود: این شرکت اهداف کمی زیادی داشته اما متاسفانه در گذر زمان به علت موانع مختلفی که ایجاد شد، این موضوع محقق نشده است اما بر آن هستیم که اهداف کمی و کیفی که برای این شرکت از پیش در نظر گرفته شده را در مجلس حمایت کنیم تا این چرخه در فولاد اکسین به انتها برسد.

به گزارش خبرنگاران، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظر می رسد نقش فولاد اکسین میان شرکت های فولادی کشور در سطح اول بی نظیر بوده و در استان خوزستان منحصر به فرد است. در این خصوص آمادگی داریم نقش آفرینی این شرکت را در حوزه فولاد کشور بیشتر به نمایش بگذاریم.

جویجری در مورد رفع شدن موانع طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین گفت: در زمان مدیر عامل سابق، اولویت اول اجرای طرح فولادسازی این شرکت بوده است. اگر طرح تکمیل زنجیره فولاد اکسین به انتها برسد هم از حیث محصولات فولادی و هم از حیث اشتغال زایی و پایین آوردن نرخ بیکاری در شهرستان اهواز و حومه می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: بر همین اساس پس از روی کار آمدن مدیرعامل نو به پویایی شرکت اضافه شده است. نکته مهم در مورد مدیرعامل نو این شرکت این است که فولاد اکسین یکی از شرکت هایی است که با مدیریت بومی اداره می گردد و این وجه متمایز شرکت فولاد اکسین است. نمایندگان استان خوزستان به صورت جدی از مدیران بومی این شرکت و این استان حمایت می نمایند. البته به شرکت های فولادی دیگر در حد توان یاری خواهیم کرد. دغدغه مدیرعامل نو فولاد اکسین نیز طرح فولادسازی این شرکت است. در حقیقت اولویت نخست فولاد اکسین اجرای به موقع طرح فولادسازی محسوب می گردد.

نماینده مردم اهواز در مجلس در مورد راه چارههای اجرایی شدن طرح فولادسازی شرکت فولاد اکسین توضیح داد: برای اجرای سریع طرح فولادسازی این شرکت دو راه چاره عملیاتی وجود دارد. در این رابطه وزیر کار می تواند به صندوق بازنشستگی که سهامدار اصلی فولاد اکسین است، دستور بدهد طرح فولادسازی را در اولویت قرار دهد. بعلاوه وزارت اقتصاد نیز می تواند منابع اقتصادی را به وسیله بانک ها برای اجرای این طرح تامین کند.

جویجری اعلام کرد: خوشبختانه مرحله نخست یعنی جلسه با وزیر کار انجام شد و ایشان دستور صریحی را به صندوق بازنشستگی داده است. در این دستور با نظر مثبت به طرح نگاه شده و پیگیری می گردد. به نظر می رسد اگر بتوانیم موانع بالادستی که در سطح سهامداران وجود دارد را برداریم آغاز پروژه را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به نظر مساعد نمایندگان استان خوزستان نسبت به طرح فولادسازی اکسین، اعلام کرد: نمایندگان خوزستان اعتقاد دارند این طرح باید اجرا گردد. در این رابطه اگر لازم شد پیش نویس و یک صورت جلسه به امضا برسد که در آن مدیرعامل صندوق بازنشستگی و هر دو وزیر حضور داشته باشند، این کار را انجام خواهیم داد. این صورت جلسه برای آغاز عملیات اجرایی این طرح تا پیش از سرانجام سال جاری به انتها خواهد رسید تا فولاد اکسین هم بتواند به اهداف کمی خود برسد و هم در حوزه خودکفایی محصولات فولادی در خوزستان نقش موثری ایفا نماید.

نماینده مردم اهواز در مجلس بیان کرد: با توجه به استقرار صنعت نفت و گاز در استان و احتیاج کشور به توسعه این صنایع، اگر فولاد اکسین بتواند محصولات مورد احتیاج صنعت نفت و گاز را در همین استان خوزستان فراوری کند و به آن ها تحویل دهد هزینه تامین لوله نفت و گاز و شرکت های پتروشیمی کاهش خواهد یافت و این موضوع به سود شرکت های مذکور است. بعلاوه اجرای طرح فولادسازی نرخ بیکاری را کاهش داده و اشتغال را افزایش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2021

به "درصدد شروع عملیات اجرایی فولادسازی فولاد اکسین تا سرانجام سال هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درصدد شروع عملیات اجرایی فولادسازی فولاد اکسین تا سرانجام سال هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید