درگیری اتحادیه های کارگری ایتالیا با پلیس بر سر اصلاحات بازار کار

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران: تظاهرات کنندگان عضو اتحادیه های کارگری ایتالیا که امروز آدینه در اعتراض به اصلاحات پیشنهادی نخست وزیر به خیابان های میلان و تورین سرازیر شده بودند با پلیس درگیر شدند.

درگیری اتحادیه های کارگری ایتالیا با پلیس بر سر اصلاحات بازار کار

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله روگذر به نقل از رویترز ، در حالی که اتحادیه های کارگری ایتالیا در اعتراض به اصلاحات پیشنهادی متئو رنتسی نخست وزیر اعتصاب سراسری را برپا نموده بودند تظاهرات اعتراض یز در شهرهای میلان و تورین به خشونت کشیده شد.

بر اساس این گزارش اصلاحات پیشنهادی دولت ایتالیا به کارفرمایان این اجازه را می دهد تا نیروی کار را ساده تر از گذشته اخراج نمایند. پلیس ایتالیا اعلام نموده است که در جریان درگیری های امروز تعدادی بازداشت شده اند.

اعتصاب امروز آدینه به درخواست اتحادیه های کارگری سی جی آی ال و یو آی ال برگزار شده و موجب مختل شدن خدمات در حمل و نقل عمومی، بیمارستان ها، مدارس شده است. بیش از 50 تظاهرات در سراسر ایتالیا برپا شده است.

اتحادیه های کارگری بر این باورند که اصلاحات پیشنهادی دولت به ضرر حقوق کارگران خواهد بود.دولت متئو رنتسی میخواهد سیاست های مالی و اجتماعی را با هدف احیای رشد و رونق مالی سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو اجرا کند.

بر اساس طرح پیشنهادی دولت ، شرکت ها آسان تر از گذشته می توانند نیروی کار مورد احتیاج خود را استخدام و اخراج نمایند. هدف اصلی دولت ایتالیا از اجرای این طرح افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری عنوان شده است.

اتحادیه های تجاری همچنین به شدت نسبت به تصمیم دولت رنتسی برای کاهش هزینه های دولتی مخالف هستند. دولت ایتالیا مجبور است تا برای دستیابی به اهداف اتحادیه اروپا کسری بودجه خود را کاهش دهد.

ایتالیا در سال های اخیر با کاهش شدید رشد مالی روبرو شده و با معضلات بزرگی چون بیکاری بالا بین جوانان روبرو است. ایتالیا پایین ترین رشد مالی در بین کشورهای منطقه یورو را در سال های اخیر داشته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 556

به "درگیری اتحادیه های کارگری ایتالیا با پلیس بر سر اصلاحات بازار کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری اتحادیه های کارگری ایتالیا با پلیس بر سر اصلاحات بازار کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید