دیدگاهی درباره حضور سلبریتی ها در ادبیات

به گزارش مجله روگذر، ناتاشا امیری می گوید: ورود سلبریتی ها به ادبیات تأثیری ندارد، زیرا هرکس نان استعداد و توانمندی های خود را می خورد.

دیدگاهی درباره حضور سلبریتی ها در ادبیات

این داستان نویس در گفت وگو با مجله روگذر، درباره ورود سلبریتی ها به عرصه ادبیات اظهار کرد: ورود این افراد به ادبیات اشکالی ندارد، زیرا ادبیات حوزه بازی است و هرکس که استعدادی داشته باشد می تواند در این عرصه کار کند. از طرفی برخی از شاعران ما هم وارد حوزه سینما شده اند. به نظرم این مرزبندی هایی که انجام می دهیم مرزبندی های درستی نیست.

او اضافه نمود: این که بازیگر معروفی بخواهد داستان یا نمایشنامه ای بنویسد به میزان توانمندی اش بستگی دارد. اما اگر این بازیگر بخواهد فقط از شهرتش استفاده کند، قطعا نمی تواند در این حوزه خیلی دوام بیاورد؛ شاید به صورت مقطعی به خاطر شهرتش بتواند کتابش را بفروشد اما اگر استعداد نداشته باشد نمی تواند ادامه بدهد.

امیری با تأکید بر این که مرزبندی ادبیاتی ها درست نیست، اعلام کرد: من معتقدم بهتر است هر کس در حوزه تخصصی خود کار کند؛ مثلا من وارد حوزه شعر نمی شوم و درباره آن اظهارنظر نمی کنم، زیرا حوزه تخصصی من ادبیات داستانی است. اما اشخاصی هستند که برای تنوع و یا سرگرمی وارد حوزه های دیگر می شوند. بازیگران هم خیلی تنوع طلب اند و دوست دارند عرصه های مختلفی را تجربه نمایند، که اگر توانمندی و استعداد داشته باشند قطعا می توانند در حوزه های دیگر از جمله ادبیات به کار خود ادامه دهند، حتی ممکن است بازیگری را کنار بگذارند و نویسنده شوند.

نویسنده کتاب عشق روی چاکرای دوم با بیان این که درهای ادبیات به روی همه باز است و هیچ محدودیتی وجود ندارد، اعلام نمود: حضور سلبریتی ها در ادبیات تأثیری ندارد، زیرا هرکس نان استعداد و توانمندهای خود را می خورد. چنان چه خیلی ها وارد ادبیات شده و بعد از آن خارج شدند؛ این افراد واقعا نویسنده بودند اما عملا نتوانستند آثار خلاقه ای از خود ارائه بدهند، بنابراین سراغ کارهای دیگری رفتند.

او با اشاره به شاعرانی که بازیگری را تجربه نموده اند، یادآور شد: به نظرم این که فردی بخواهد کاری را انجام بدهد و یا این که آن کار را ادامه ندهد به انتخاب شخصی اش بستگی دارد. در واقع این که بازیگری بخواهد پا به پای یک نویسنده بنویسند و با او رقابت کند به ظرفیت درونی اش بستگی دارد. من در طی سال های گذشته کتاب برخی از بازیگران را خوانده ام که به نظرم خوب بوده است؛ نمی گویم فوق العاده، اما بدتر از آثار بقیه داستان نویسان نبوده است. کتاب این بازیگران به گونه ای نبوده که من امتیاز بالایی به آن ها بدهم، البته من به خیلی از کسانی که در ادبیات داستانی کار می نمایند هم امتیاز بالایی نمی دهم.

نویسنده مجموعه داستان هولا... هولا ادامه داد: فرض کنید فردی که کار دیگری انجام می دهد برود و یک مجموعه شعر چاپ کند، به نظرم این فرد از اول استعداد شاعری داشته اما دیر رویای درونی خود را پیدا نموده، بنابراین سراغ کارهای دیگری رفته است؛ حال ممکن است مجموعه شعر این فرد با اقبال عمومی روبرو شود که این موضوع خارج از اراده فرد است. اما باز هم می گویم این که فردی بخواهد کاری انجام بدهد به ظرفیت و توانمندی فرد برمی شود و به اندازه همان توانمندی و ظرفیتش هم نتیجه خواهد گرفت نه بیشتر از آن.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 82

به "دیدگاهی درباره حضور سلبریتی ها در ادبیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاهی درباره حضور سلبریتی ها در ادبیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید