روایت جنجالی از افتضاح در تیم ملی؛ مافیابازی تا صبح!

به گزارش مجله روگذر، جام جم نوشت: فدراسیون فوتبال ایران، فرمان مجهزترین و قدرتمندترین ماشین تاریخ خود را بار دیگر به دست دراگان اسکوچیچ سپرد تا همه نگران پیچ های خطرناک تهران- قطر باشند. رسانه ها درباره ادامه این همکاری ابهام های فراوانی داشتند و با وجود بازگشت دوباره دراگان، این ابهامات همچنان پابرجاست.

روایت جنجالی از افتضاح در تیم ملی؛ مافیابازی تا صبح!

خیلی ها نگران اتفاقات داخلی تیم هستند. گویا اسکوچیچ میخواهد با تغییر قوانین، علاوه بر سخت گیری بیشتر، قدرت خود را تثبیت کند. مثلا او سال گذشته با دعوت نکردن مهدی طارمی، کوشش کرد انضباط را جاری کند، غافل از این که بازیکنان نه تحت تاثیر یک تصمیم که از مجموعه تصمیمات و رفتار های سرمربی تاثیر می پذیرند؛ بنابراین وقتی سال جاری تیم ملی ایران با سر وارد حاشیه شد، کسی از این اتفاق تعجب نکرد.

اخیرا رسانه ها فاش کردند در اردوی تیم ملی اتفاقاتی آماتورگونه و به دور از دنیای حرفه ای رخ می دهد. به عنوان مثال نوشتند بازیکنان تا نزدیکی صبح مافیا بازی می نمایند. این موضوع کاملا صحت دارد، همانطور که مهدی طارمی هم در آخرین گفت وگوی خود شب زنده داری بازیکنان را تکذیب نکرد. در 6 ماه گذشته و در اردوی تیم ملی اگر کادر فنی نتوانست باعث اتحاد بازیکنان گردد، در عوض بازی مافیا از پس این ماموریت برآمد چراکه بازیکنان یکدل و متحد هر شب این بازی را انجام می دادند! فقط گاهی نقشهایشان در بازی عوض می شد و در گروه مافیا یا شهروند ها قرار می گرفتند.

یکی از بازیکنان تیم ملی که دوست ندارد نامش فاش گردد، اطلاعات تازه ای در این باره به روزنامه جام جم داده است. او می گوید: ما پیش تر ساعت12 را در اردوی تیم ملی نمی دیدیم. یکی از دلایلش این بود که مربیان تاکید داشتند باید ساعت9 پای میز صبحانه باشیم. من بازیکن هم مجبور بودم زود بخوابم. برای فردا هم برنامه کاملا تعیین بود. کلاس بررسی داشتیم. تمرین داشتیم. به سالن وزنه می رفتیم. زیر نظر فیزیوتراپ کار می کردیم. ماساژ می گرفتیم. استخر می رفتیم و ... خلاصه برنامه مان پر بود. در دوران اسکوچیچ، ولی این گونه نیست. ما معمولا در اردو فقط تمرین می کنیم. به همین علت وقت آزاد و زمان بیشتری داریم.

او با تائید بازی مافیا در اردو شرح می دهد: ماجرا از روزی آغاز شد که اسکوچیچ گفت صبحانه اختیاری است و بازیکنان اگر بخواهند می توانند صبحانه نخورند. من یک سوال از شما دارم. مگر صبحانه مهمترین وعده روز نیست؟ اصلا مگر می گردد در تیم ملی اسپانیا یا آلمان و انگلیس بازیکن صبحانه نخورد؟ اتفاقا همواره مقوی ترین خوردنی ها را برای صبحانه می گذارند. خلاصه بعد از اعلام اسکوچیچ بیشتر بازیکنان فهمیدند شب می توانند بیشتر بیدار باشند، چون تا ظهر خبری نیست و می توانند بخوابند. این شکلی بود که ما بیشتر سر میز ناهار مربیان را می دیدیم. وقتی وعده صبحانه اختیاری شد، با بیشتر بچه ها شب دور هم جمع می شدیم تا مافیا بازی کنیم.

این بازیکن تیم ملی در تکمیل شرحاتش می گوید: معمولا برای بازی دو گروه می شدیم و در اتاق دو تا از بازیکنان جمع می شدیم. بازی هم خیلی وقت ها تا 4صبح طول می کشید. بعد هم می خوابیدیم تا ظهر. بیدار هم که می شدیم برای ناهار می رفتیم. ناخودآگاه به لحاظ بدنی خسته بودیم، چون زمان اصلی خواب را از دست می دادیم. البته بگویم که بهتر بود همه شب زود می خوابیدیم، ولی گاهی در شرایط اردویی که سخت است، بازیکنان دوست دارند بیشتر کنار هم باشند و خوش بگذرانند. شرایط آب و هوای قطر هم اصلا مطلوب نبود.

او درباره جلسات تمرینی تیم نکته جالبی را بیان می نماید: بیشتر بچه ها سر زمان تمرینی تیم با اسکوچیچ خیلی بحث داشتند. آن ها می گفتند یک ساعت زودتر تمرین کنیم، چون شرایط آب و هوایی از لحظه تاریکی اصلا فرقی نمی کرد. کلا گرم بود. گفتیم حداقل تمرین زودتر تمام گردد. از آن موقع ساعت بیکاری بعد از ناهار هم کمتر می شد. در نهایت فقط نیم ساعت زمان تمرین را جلو کشیدند. کلا اردوی خوبی نداشتیم. هر چند بچه ها در زمین خیلی کوشش می کردند، ولی در آن شرایط روحی و آن شرایط آب و هوایی هیچکسی راضی نبود.

این بازیکن تیم ملی درباره دیگر حاشیه های اردوی تیم شرح می دهد: کلا که نظارتی وجود نداشت. اعتراض ها هم زیاد بود. زمین چمن اصلا کیفیت لازم را نداشت. بیشتر بچه ها می گفتند اصلا چرا به قطر آمده ایم؟ چرا همان تهران نماندیم. اسکوچیچ ظاهرا می ترسید نتواند در تهران بچه ها را مدیریت کند و آن ها از اردو خارج شوند. ما گفتیم چه حرفی است. این دیگر بسته به مدیریت خود مربی دارد. در قطر یکجور هایی کار از دست اسکوچیچ در رفت.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2150

به "روایت جنجالی از افتضاح در تیم ملی؛ مافیابازی تا صبح!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جنجالی از افتضاح در تیم ملی؛ مافیابازی تا صبح!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید