ویزای کانادا: روز ویکتوریا در کانادا چه روزی است؟

به گزارش مجله روگذر، روز ویکتوریا یا Victoria Day یکی از تعطیلات رسمی کانادا محسوب می گردد که به مناسبت تولد ملکه الکساندرینا ویکتوریا (Alexandrina Victoria)، مردم هر سال آخرین دوشنبه قبل از بیست و پنجم ماه می را جشن می گیرند. بسیاری از مردم کانادا روز ویکتوریا را به اسم نمادی از خاتمه زمستان و شروع فصل بهار می دانند.

ویزای کانادا: روز ویکتوریا در کانادا چه روزی است؟

مشخص چنین روزی در ابتدا به مناسبت بزرگداشت تولد ملکه ویکتوریا بوده است اما بعدها با تولد کانادا همزمان شده است. در واقع یکی از دلایل اهمیت این روز برای کانادا، موافقت ملکه ویکتوریا با تشکیل کنفدراسیون کانادا بوده است. اولین قانون اساسی کانادا در سال 1867 به امضای ملکه رسید و در اول جولای همان سال لازم الاجرا شد و بدین گونه روز اول جولای روز تولد کانادا نام گرفت.

ملکه ویکتوریا در سال 1837 در سن 18 سالگی به تاج و تخت رسید و به مدت 64 سال سلطنت کرد و در دوران حکومتش، قلمرو بریتانیا توسعه فراوان یافت. شاید به علت همین تاثیرات شگرف او بر تاریخ بریتانیا باشد که نام ویکتوریا بیشترین تعداد نامگذاری را در میان شهرها، محلات، خیابان ها و ساختمان های سراسر کانادا به خود اختصاص داده است.

در روز ویکتوریا پرچم پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند همراه با پرچم کانادا بر سر در سازمان ها و ادارات دولتی به اهتزاز در می آید و مردم در این روز به رژه، جشن و پایکوبی می پردازند و شب هنگام، مراسم آتش بازی با شکوهی در بسیاری از شهرها برگزار می گردد.

علیرغم اینکه الکساندرینا ویکتوریا در روز 25 می به جهان آمده اما مراسم روز ویکتوریا هر ساله در آخرین دوشنبه قبل از 25 ماه می برگزار می گردد که در سال 2019 این روز با دوشنبه بیستم ماه می مصادف شده است.

سال جاری هم بسیاری از مراکز دولتی کانادا همچون سالیان گذشته در روز ویکتوریا تعطیل خواهند بود. البته بعضی از شرکت های خصوصی از این تعطیلات تبعیت نکرده و کارکنان آنها باید در محل کار خود حضور داشته باشند.

مهمترین مراکزی که در این روز تعطیل خواهند بود عبارتند از:

  • ادارات دولتی فدرال و استانی
  • بانکها
  • کتابخانه ها
  • ادارات پست
  • بیشتر موزه ها و مراکز تفریحی دولتی

شرکت های حمل و نقل مطابق با برنامه زمان بندی روزهای تعطیل خود فعالیت خواهند کرد.

فروشگاه های زنجیره ای هم باز خواهند بود اما ساعت کار آنها کمتر از ساعت کار روزهای عادی است.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1826

به "ویزای کانادا: روز ویکتوریا در کانادا چه روزی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: روز ویکتوریا در کانادا چه روزی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید