رژیم غذایی برای گروه خونی O منفی

به گزارش مجله روگذر، این مقاله ای است که در خصوص رژیم غذایی O منفی شرح می دهد. این مطالب از کتاب رژیم غذایی مناسب برای بدن شما نوشته دکتر James DAdamo است، کسی که از پیشگامان طرحی بود که می خواست تفاوت بین نیازهای رژیم

رژیم غذایی برای گروه خونی O منفی

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

این مقاله ای است که در خصوص رژیم غذایی O منفی شرح می دهد. این مطالب از کتاب رژیم غذایی مناسب برای بدن شما نوشته دکتر James DAdamo است، کسی که از پیشگامان طرحی بود که می خواست تفاوت بین احتیاجهای رژیم غذایی هر فرد بر اساس گروه خونی او را مشخص کند.

برای بعضی ارتباط بین گروه خونی و احتیاج رژیم غذایی مطالب گروه خونی، ممکن است کمی دور از فکر به نظر برسد. در حالی که برای دیگران ممکن است ارتباط کاملا روشنی برقرار باشد. دکتر DAdamo به این نتیجه رسید که نوع غذایی که به راحتی متابولیزه می شود برای یک فرد بهتر باشد و شاید برای فرد دیگر با گروه خونی متفاوت مناسب نباشد.

در اینجا سعی داریم تا پایه و اساس رژیم غذایی مناسب برای گروه خونی O منفی را بفهمیم. رژیم غذایی برای هر دو گروه خونی O مثبت و O منفی یکسان است. تاریخ گروه خونی O درک این مطلب را آسان می نماید که چرا باید چیزی بخورید که باید بخورید، چون با دانستن سرچشمه خودتان بهتر خواهید فهمید که مقصدتان باید کجا باشد.

اجداد دارای گروه خونی O نئاندرتالها بودند، کسانی که 40000 سال قبل اینجا بودند و اجداد و ریشه کسانی هستند که دارای گروه خونی O هستند. آن ها شکار می کردند و در دسته های سازمان یافته با استفاده از سلاح ها و ابزارهایشان بدون ترس به شکار هر حیوانی می پرداختند. جمعیت آن ها زیاد شد و منبع اصلی تغذیه آن ها پروتئینی بود که از گوشت به دست می آمد. پس از آن، رقابت بین آن ها و کمبود گوشت شکار شده آن ها را متفرق ساخت و از همدیگر دور کرد و از آفریقا به سمت آسیا و اروپا پراکنده ساخت و پس از مدت کمی سراسر کره زمین به جز قطب جنوب را فرا گرفتند.

نوع O: شکارچی

گوشت خوار

دستگاه گوارش محکم و مقاوم

سیستم ایمنی بدن بسیار فعال

برترین راه برای مقابله با استرس فعالیت بدنی سخت است

نمی تواند به راحتی خود را با تغییرات غذایی و زیست محیطی وفق دهد

برای داشتن بدن بدون چربی، سالم و پر انرژی، سوخت و ساز کارامد لازم است

کتوز کلیدی

تغییرات جزئی در ظاهر این شکارچی احتیاج به فعالیت کلی گوارشی و سوخت ساز بدن با توجه به رژیم غذایی که دارای پروتئین و چربی بالا با کمی کربوهیدرات بود داشت. به این معنی است که به جای کربوهیدرات که تجزیه و تبدیل به گلوکز می شود، بدن چربی ها و پروتئین ها را تبدیل به کتون می نماید که برای ثابت نگه داشتن سطح قند به جای قند استفاده می شود.

بنابراین ممکن است شما بنشینید و به چربی های اشباع شده که ناسالم هستند و خوردن گوشت زیاد برای شما مضر است فکر کنید. گوشت هایی که به یاری دیگر هورمون ها و آنتی بیوتیک های خطرناک رشد نموده اند بهتر است از مصرف آن ها خودداری کرد. اما گوشت های آلی چندان هم برای گروه خونی O بد نیستند و در واقع انرژی مورد احتیاج بدن را تامین می نمایند. در خصوص غذاهایی که احتیاج به شکار دارند فکر کنید! این امر مطمئنا شامل یک مزرعه گندم یا یک لیوان شیر نخواهد بود. بنابراین، گروه خونی O از نوشیدن شیر و خوردن نان زیاد بهره مند نخواهند شد. سیستم بدن آن ها به طور کامل با لبنیات و غلات سازگار نیست.

غذاهای افزایش وزن

تداخل با انسولین و کند شدن متابولیسم:

گلوتن گندم

ذرت شیرین

مانع از بهره مندی از کالری:

لوبیا

عدس

لوبیا چیتی

مانع هورمون تیروئید:

کلم

کلم بروکسل

گل کلم

مواد غذایی کاهش دهنده وزن

غذاهای حاوی ید برای جلوگیری از کم کاری تیروئید:

اشنه دریایی

غذاهای دریایی

نمک یددار

منابع ویتامین B که برای سوخت و ساز بدن موثر هستند:

جگر

گوشت قرمز

کلم پیچ

اسفناج

کلم بروکلی

گوشت

یک چیز را در فکر نگه دارید و آن این است که نمی توانید گوشت را بیش از حد مصرف کنید چون اجداد شما هم به آن میزان نمی خوردند. از نظر دکتر برترین اندازه گوشت برای یک وعده در حدود 175 گرم است. اندازه بالای اسید در گروه خونی O این امکان را فراهم می نماید که به راحتی گوشت را هضم نمایند. هرچه بیشتر ورزش کنید به پروتئین بیشتری احتیاج خواهید داشت. برقراری تعادل در میزان پروتئینی که از میوه های تازه و سبزیجات به دست می آورید، از اسیدی شدن بیشتر معده که می تواند منجر به التهاب پوشش داخلی معده و در نتیجه به زخم معده بیانجامد جلوگیری می نماید.

بسیار مفید

گوشت گاو

بوفالو

قلب

کلیه

گوشت بره

جگر

گوشت گوسفند

دم گاو

سیرابی

گوشت گوساله

گوشت گوزن و آهو

بی اثر

جوجه

اردک

کبک

قرقاول

پوسن

بلدرچین

خرگوش

بوقلمون

اجتناب:

بیکن

غاز

ژامبون

گوشت خوک

غذای دریایی

از آنجاییکه گروه خونی O در برابر رقیق شدن آسیب پذیر است، و در برابر لخته شدن مصون است، ویتامین K موجد در غذاهای دریایی به منظور لخته شدن خون بسیار مفید است. غذای دریایی یک انتخاب عالی است و منبع ید می باشد، که عملکرد تیروئید را تنظیم می نماید. اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به غذاهای دریایی که بهتر است در رژیم غذایی گروه خونی O قرار بگیرند و بعلاوه آن غذاهایی که بایستی از آن ها اجتناب شود. برای گروه خونی O منفی غذاهای دریایی باید بیشتر از سایر گوشت ها مصرف شود.

بسیار مفید

ماهی آبی

ماهی کاد

هیک

هالیبوت

ماهی خال مخالی

قاشق ماهی

ماهی خاردار

اردک ماهی

قزل آلای رنگین کمان

ماهی سالمون

ساردین

ماهی اقیانوس آرام

ماهی پهن

ماهی راه راه

سگ ماهی

اره ماهی

خنثی

صدف آبالون

آلباکور

ماهی کولی

کپور

گوشت صدف

خرچنگ

خرچنگ خاردار

کراکر

مارماهی

پاهای قورباغه

ماهی دریای گرمسیر

ماهی روغن کوچک

شاه ماهی

ماهی ماهی (نوعی ماهی)

صدف

میگو

ماهی قرمز

انواع شمشیر ماهیان دندان دار

ماهی خاردار

حلزون اسکالپ

قزل آلالی دریا

کوسه ماهی

ماهی اسملد

حلزون

ماهی مرکب

اجتناب

باراکودا

گربه ماهی

خاویار

صدف حلزونی

شاه ماهی

اختاپوس

ماهی آزاد دودی

نوشیدنی های دیگر

اگر به مصرف قهوه عادت دارید به علت اینکه معده را بیش از حد اسیدی می نماید بهتر است که به آرامی مصرف آن را کاهش دهید.

بسیار مفید

آب گازدار

آب معدنی

خنثی

آب جو

اجتناب

مصرف قهوه بدون کافئین به صورت منظم

الکل مقطر

نوشابه، نوشابه رژیمی

مصرف منظم چای سیاه بدون کافئین

می توانید با قرار دادن مواد تشکیل دهنده قابل قبول در رژیم غذایی خود برنامه غذایی کاملی داشته باشید. بعضی دستورالعمل های دقیق غذایی همراه با انواع مکمل غذایی برای گروه خونی O احتیاج است. کتاب دکتر DAdamo با نگاه عمیقتری به رژیم غذایی سایر گروه های خونی هم پرداخته است. پس از خواندن کتاب خواهید فهمید که کدام مواد غذایی برای شما بهتر هستند و از کدام باید اجتناب نمود. ولتر به درستی گفته است که: هیچ چیز خسته نماینده تر از خوردن و نوشیدن نبود اگر خداوند آن ها را مایه لذت به اسم ضرورت نیافریده بود.

منبع: راسخون
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1888

به "رژیم غذایی برای گروه خونی O منفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی برای گروه خونی O منفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید