کتاب

آخرین اطلاعات درباره تعرفه های پست کتاب

مجتبی تبریز نیا، رئیس واحد پردازش اطلاعات و آمار کتاب موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره آخرین شرایط سامانه پست کتاب این موسسه بیان نمود: از ابتدای ایجاد سامانه پست کتاب در سال 1397 تا امروز در مجموع 257 هزار بسته پستی...

13 مهر 1399

چرا ما ایرانی ها انقدر از مرگ، هراس داریم؟

خبرنگاران: این نوشته می کوشد با آنالیز مفهوم مرگ نزد ایرانیان، به تصویری از رویارویی جامعه ایران با ویروس کرونا به عنوان به روزترین جلوه مرگ فراگیر برسد.

2 مهر 1399

خبرنگاران دومین اقدام توئیتر علیه ترامپ در یک شبانه روز

تهران - خبرنگاران - شبکه اجتماعی توئیتر در اقدام دیگری برای محدود کردن تبلیغات رئیس جمهوری آمریکا و هوادارانش، حساب کاربری یک شخصیت اینترنتی راستگرا را به اتهام نقض قانون حق امتیاز، برای همواره به حال تعلیق درآورد.

2 شهریور 1399

معتادان؛ مستعد ابتلا به کروناویروس

معاون پژوهشی موسسه کادراس درباره چرایی آسیب پذیر بودن معتادان در مقابل کرونا گفت: سیستم ایمنی بدن معتادان نسبت به افراد عادی ضعیف تر است، در نتیجه استعداد آن ها در ابتلای به این بیماری به شدت افزایش پیدا می کند.

17 تیر 1399

مستقیم گویی در ادبیات، کودک را از اثر دور می نماید، بعضی ضعف آثارشان را به گردن شرایط نشر می اندازند

خبرنگاران: رضوانی شاعر کودک گفت: بعضی می خواهند خیلی زود به نتیجه برسند، بدون آموزش وارد شعر کودک می شوند و انتظار دارند بهترین موقعیت ها را کسب نمایند، بعد از مدتی می گویند شرایط نشر خراب است و ناشران کتاب های ما را چاپ نمی نمایند.

3 تیر 1399

فرزندان تجربه های تلخ والدین را به ارث می برند

آنچه از پدر و مادر به ارث می بریم، بسیار پیچیده است. تجربه های ترسناک و تلخ زندگی افراد بر دی ان ای آنها تاثیر می گذارد و این تاثیرات می تواند به نسل های بعدی منتقل شوند.

25 خرداد 1399

عکس ، نخستین گروه موسیقی دانش آموزی در ایران

دسته موزیک مدرسه دارالفنون را در تصویر می بینید که در سمت چپ آن، شکرا...خان سرهنگ ایستاده است. زمان برداشتن عکس احتمالا حدود سال 1260 هـ.ش است. استفاده از سازهای ضربی و بادی مختلف توسط دانش آموزان که در تصویر مشاهده می گردد، در نوع خود جالب و دیدنی است.

20 خرداد 1399

خبرنگاران مدیر جایزه مهرگان: رهاورد کرونا خردورزی در کشور باشد

تهران- خبرنگاران- مدیر جایزه مهرگان با اشاره به دستاوردهای خانه نشینی مردم در دوران قرنطینه شیوع کرونا ابراز امیدواری کرد: خردورزی عمومی در تمام زمینه ها در کشور را ببینیم.

18 خرداد 1399

غزل خوانی سلبریتی هالیوودی در اینستاگرام

سلبریتی های آمریکایی این روزهای قرنطینه هر کدام به نحوی اوقاتش را سپری می نماید و پاتریک استوارت بازیگر مشهور هالیوودی نیز خواندن کتاب در اینستاگرام را انتخاب نموده است.

30 اردیبهشت 1399

اعتبارات نگهداری راههای استان قزوین جوابگوی نیازها نیست

به گزارش خبرنگاران، منوچهر حبیبی در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات راهداران استان قزوین که روز سه شنبه در سالن قائم برگزار گردید اظهارداشت: راههای استان در ردیف محورهای ملی کشور تلقی می گردد که برای نگهداری از این راهها نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم.

26 فروردین 1399

صدور حکم خرید کتاب به جای حبس مجرمان در گنبدکاووس

رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری گنبدکاووس، در شرق استان گلستان، حکمی صادر نموده که بر اساس آن افرادی که مرتکب جرایم سبک شده اند به جای حبس، به خرید کتاب محکوم می شوند.

15 اسفند 1398

تفاوت تور گردان ها با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی

شاید بارها در کتاب ها، مجلات و فضای مجازی با واژه دفتر خدمات مسافرتی یا آژانس مسافرتی برخورد نموده باشید. همچنین در تبلیغات بسیاری از شرکت های گردشگری که خدمات تور ارائه می دهند، عبارت مجری مستقیم . . . را ملاحظه کرد باشید. مجریان تور یا تورگردانان کسب...

23 بهمن 1398

مصاحبه مارگارت آتوود در سینماها پخش می گردد، گیلاد به آمریکا برگشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، سه شنبه پیش (10 سپتامبر) جدیدترین کتاب مارگارت آتوود به صورت همزمان در کشورهای مختلف راهی کتابفروشی ها شد.

5 بهمن 1398

تغییر دکوراسیون در منزل با هزینه ای اندک

خانه مکانی برای استراحت و گذراندن لحظاتی خوش در کنار خانواده است. این مکان باید از نظر ظاهری زیبایی مورد احتیاج را فراهم کند و مکانی دنج و دوست داشتنی برای ساکنین به ارمغان بیاورد. زندگی طولانی مدت در یک خانه یکنواخت و خسته کننده می گردد اما با تغییر دکوراسیون...

29 دی 1398

تفاوت جالب مناظر در واقعیت با تبلیغات

خبرنگاران: هنگام انتخاب جایی برای گذراندن تعطیلات، وقتی تصاویر شگفت انگیز سواحل و مناظر را در تبلیغات و کتاب های راهنما می بینیم، هیجان زده می شویم؛ اما متاسفانه گاهی وقتی به مقصد خود می رسیم، می بینیم که حتی نزدیک به چیزی که انتظار داشتیم هم نیست.

8 دی 1398

انتشار ترجمه کتاب چهل حدیث حضرت امام(ره) در تایلند

خبرنگاران: نسخه جدید ترجمة تایی کتاب چهل حدیث امام خمینی(ره) به همت و حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان در بانکوک، در تایلند چاپ و منتشر شد.

11 آذر 1398

اولین زن سیاه پوست برنده بوکر

هیات داوران این دوره از جایزه مهم ادبی بوکر در یک اقدام کم سابقه و پس از 30 سال دو نویسنده را به عنوان برنده این جایزه ادبی انتخاب کرد.

6 آذر 1398

داستان شعرهای فتنه انگیز اسیپ ماندلشتام

ویتالی شنتالینسکی، مدتی ریـاست کـمیتهٔ مـیراث ادبی نویسندگان قربانی سرکوب در روسیه را به عهده داشت و در فاصله سالهای 1988 و 1992 در رأس جنبشی بود که گشودن پرونده های آرشیو ادبی کا.گ.ب را شروع کرد.

28 آبان 1398

عمود آخر؛ 40 خاطره پیاده روی اربعین از 40 شهید مدافع حرم

کتاب عمود آخر، مجموعه 40 خاطره از شهدای مدافع حرم از شهید حسین همدانی و مجید قربانخانی گرفته تا حسین معزغلامی و جابر حسین پور، در راهپیمایی اربعین است.

22 آبان 1398

رکورد مرد پله ای ایران شکست، لزوم حمایت بنگاهای مالی از ورزش

به گزارش خبرنگاران، شامگاه روز گذشته احمد اسدی، دونده ماراتن و مرد پله ای ایران، رکورد پله نوردی از برج میلاد تهران را با زمان 10 دقیقه و 41 ثانیه طی کرد، رکورد قبلی پله نوردی برج میلاد نیز از آن این ورزشکار است، وی توانست رکورد خود را هشت ثانیه کاهش داد.

20 آبان 1398
تعداد: (35)