سازمان ملل: مدرکی مبنی بر زنده بودن دختر حاکم دبی یافت نشده است

به گزارش مجله روگذر، منابع وابسته به سازمان ملل اظهار داشت که تا به امروز مدرکی که ثابت گردد که لطیفه بن محمد آل مکتوم، دختر حاکم دبی زده است، یافت نشده است.

سازمان ملل: مدرکی مبنی بر زنده بودن دختر حاکم دبی یافت نشده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از النشره، سازمان ملل گفت که تا به امروز دلیل و مدرکی که ثابت کند که لطیفه بنت محمد آل مکتوم دخترحاکم دبی زنده است، یافت نشده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رابرت کولویل سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در پاسخ به اینکه با وجود درخواست این کمیساریا مبنی بر ارائه مدرک و دلیلی که نشان دهد که شاهزاده لطیفه در قید حیات است آیا مدرکی مبنی بر زنده بودن دختر محمد بن راشد مکتوم حاکم دبی، از سوی امارات ارائه شده است، گفت: خیر تا به امروز مدرکی و شواهدی در این زمینه به دست نیاورده ایم.

چندی قبل، دومینک راب وزیر خارجه انگلیس، در واکنش به فیلم ویدئویی که از سوی بی بی سی درباره یکی از دختران حاکم دبی منتشر شده، خواهان آن شده بود که این کشور مدارکی را درباره زنده بودن شاهزاده لطیفه ارائه کند.

قبلا، بی بی سی ویدئویی را منتشر کرد که در آن زن جوانی که خود را دختر حاکم دبی معرفی می کرد، دیده می شد.

لطیفه بنت محمد آل مکتوم، یکی از دختران حاکم دبی در این فیلم گفته است: من این فیلم را در حمام گرفته ام چون اینجا تنها جایی است که من می توانم در آن را قفل کنم. من مثل یک گروگان در ویلایی که به زندان تبدیل شده بازداشت هستم.

او اضافه نمود: نیروهای پلیس به من خبر دادند که من همه عمرم در زندان خواهم ماند و دیگر خورشید را نخواهم دید. من هر روز نگران جان و سلامتی ام هستم. این ویلا در محاصره نیروهای پلیس است و سه نیروی پلیس خارج ویلا و دو نیرو هم در داخل آنجا را کنترل می نمایند.

شاهزاده لطیفه بنت محمد آل مکتوم می گوید زمانی که قصد داشت فرار کند، کماندوها او را با دارو بیهوش کردند و به محل نگهداری اجباری اش در دبی برگردانند.

وی در سال 2018 کوشش کرد با یاری یک مقام اطلاعاتی سابق فرانسه که در قایقی منتظر او بود به وسیله دریا از امارات فرار کند، اما نیروهای کماندو او را در سواحل هند بازداشت کردند.

بنا به تایید خواهر لطیفه، او در دبی در حبس به سر می برد و نیروهای پدرش او را تحت نظر دارند و مواد مخدر به او می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1613

به "سازمان ملل: مدرکی مبنی بر زنده بودن دختر حاکم دبی یافت نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: مدرکی مبنی بر زنده بودن دختر حاکم دبی یافت نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید