سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند تشریح کرد: جزئیات رقابت استارتاپ ها در چالش نوآوری تهران هوشمند

به گزارش مجله روگذر، اولین چالش نوآوری تهران هوشمند فردا صبح و همزمان با شروع رویداد یک هفته ای هوشمندسازی شهر با شرکت تیم های استارتاپی کلید می خورد.

سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند تشریح کرد: جزئیات رقابت استارتاپ ها در چالش نوآوری تهران هوشمند

به گزارش ، هفته تهران هوشمند که از 14 تا 20 آذر ماه برگزار می گردد با این چالش شروع شده و با همایش و نمایشگاه بین المللی تهران هوشمند به سرانجام می رسد.

به گفته علی یقطین، سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند، هکاتون یا چالش نوآوری رویدادی است که در آن برنامه نویسان و متخصصان توسعه نرم افزار از جمله طراحان گرافیک، طراحان واسط کاربری و مدیران پروژه گردهم می آیند و در توسعه پروژه های نرم افزاری و گاهی سخت افزاری با یکدیگر همکاری می نمایند.

یقطین، هکاتون را نوعی چالش برنامه نویسی خلاقانه خواند که موجب آشنایی سیاست گذاران و سرمایه گذاران با قابلیت های بومی برای برطرف بحران ها و استفاده از فرصت هاست و گفت: شهرداری تهران در این رویداد برای اولین بار تصمیم گرفته داده های خود را به صورت API در اختیار استارتاپ ها قرار دهد و در مقابل با هدف برطرف چالش های شهری، ایده های خلاقانه بگیرد.

سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند درباره معنای واژه هکاتون گفت: هکاتون یک واژه مرکب است که از تلفیق دو واژه هک و ماراتون حاصل شده است. کلمه هک در این واژه به معنای بازیگوشی، ماجراجویی و برنامه نویسی اکتشافی است و با کلمه هک که در امنیت رایانه استفاده می گردد، متفاوت است.

وی در خصوص کاری که تیم های استارتاپی در سه روز برگزاری این مسابقه انجام می دهند، گفت: در چالش نوآوری تهران هوشمند با استفاده از دروازه های برنامه نویسی (API) مربوط به داده های شهرداری تهران که پس از ثبت نام در رویداد، در اختیار شرکت نمایندگان قرار می گیرد به ارائه سرویس و ایده های نوین پرداخته می گردد. تیم های شرکت نماینده در این سه روز می توانند از حضور راهنماهای مجرب در زمینه های مختلف بهره برده و به تکمیل طرح خود یاری نمایند.

لازم به ذکر است اولین چالش نوآوری تهران هوشمند در مرکز فناوری های هوشمند شهر تهران واقع در خیابان آزادی، خیابان استاد تعیین، انتهای خیابان دستغیب، کوچه دوسنگانی، ساختمان پردازش برگزار می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 184

به "سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند تشریح کرد: جزئیات رقابت استارتاپ ها در چالش نوآوری تهران هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند تشریح کرد: جزئیات رقابت استارتاپ ها در چالش نوآوری تهران هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید