شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد

به گزارش مجله روگذر، شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اطلاعیه ای اعلام شد.

شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه مجله روگذر، شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اطلاعیه ای اعلام شد.

کلیه ارزیابی های دروس نظری نیمسال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات ومنطبق با جدول زمانبندی و تاریخ از قبل معین شده برگزار می شود.

تبصره- چنانچه هریک از اساتید قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزیابی تکوینی به صورت ارائه تکلیف و .. اقدام نموده باشند با تصویب شورای گروه آموزشی و دانشکده ها انجام ارزیابی سرانجام نیمسال تحصیلی الزامی نخواهد بود. این امر خصوصا در دوره های تحصیلات تکمیلی توصیه می شود.

ارزیابی سرانجام نیمسال تحصیلی دروس نظری در مقاطع عمومی) UNDERGRADUATE (حتما به صورت الکترونیکی و بدون احتیاج به حضور دانشجو برگزار شود. بدیهی است اعضاء هیات علمی برای برگزاری آزمون های الکترونیکی همزمان) SYNCHRONE (و غیر همزمان) ASYNCHRONE) می توانند از امکانات فراهم شده بر روی سامانه های مختلف برگزاری آزمون الکترونیکی استفاده نمایند.

لازم است دانشکده های مختلف شیوه اجرایی آزمون ها را به تمام دانشجویان اطلاع داده و تمهیدات و یا راهنمائی های لازم را در خصوص چگونگی شرکت دانشجویان در این آزمون ها ارائه نمایند.

تمام کوشش مجموعه همکاران دانشگاه و وزارت متبوع در آماده سازی بستر های فنی لازم برای برگزاری بدون اشکال آزمون های سرانجام نیمسال تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی در جریان بوده و اطلاع رسانی های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

در حال حاضر کوشش بر این است بستر لازم برای برگزاری آزمون ها بر روی سامانه های نوید، فرادید، سجاب و سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه و همچنین سامانه سما فراهم شود. معاونین محترم آموزشی دانشکده ها در این خصوص و بر اساس آخرین پیشرفت های حاصله در جریان تصمیمات اتخاذ شده قرار خواهند گرفت.

تمام کوشش همکاران مسئول در سطح دانشکده ها بایستی متمرکز بر تسهیل برگزاری آزمونها، همکاری های کامل بین کارشناسان فن آوری اطلاعات دانشکده ها و ادارات آموزش و پاسخگویی به سوالات و ابهامات موجود چه از طرف دانشجویان و چه از طرف اعضاء هئیت علمی باشد.

وظایف دانشجویان:

1. ایجاد آمادگی های لازم فنی و دانشی برای شرکت در آزمون های الکترونیکی به وسیله ابزار های مناسب ودر دسترس از جمله رایانه های رومیزی و یا قابل حمل، تبلت و یا گوشی های همراه و نیز امکان اتصال به شبکه اینترنت پر سرعت.

2. جستجو و مطالعه آخرین اطلاع رسانی های انجام شده از طرف دانشکده ها در خصوص برگزاری آزمون ها و ارتباط با سایر دانشجویان و یا کارشناسان ادارات آموزش برای اطلاع از آخرین تصمیمات اتخاذ شده.

3. اطلاع یافتن از آخرین به روز رسانی های انجام شده در خصوص تاریخ و زمان برگزاری آزمون ها با مراجعه به وبگاه دانشکده و دانشگاه..4 برنامه ریزی برای شرکت به موقع در آزمون ها برابر آخرین جدول زمانبندی ارائه شده.

.5 ارائه و انجام تمام تکالیف معین شده از طرف اساتید در موعد زمانی معین شده..6 ارائه هدایت و هم فکری های لازم با سایر دانشجویان در خصوص برگزاری منظم آزمون های سرانجام نیمسال تحصیلی..7 استفاده از موتور جستجو گر کروم برای ورود به سامانه آزمون الکترونیکی.

تذکر مهم:

1 در صورتی که به دلایل غیر مترقبه مانند قطع برق، قطع اتصال شبکه، ایرادات نرم افزاری و. امکان شرکت و یا ادامه شرکت در آزمون برای هر یک از دانشجویان مقدور نشود لازم است در اولین فرصت کمیته های نظارت بر آزمون هر دانشکده موضوع را آنالیز و ضمن ارائه گزارش فنی به شورای نظارت بر آزمون دانشگاه در این زمینه کسب تکلیف نمایند. بدیهی است در صورت عدم اثبات بروز ایرادات فنی که مانع شرکت در آزمون شود، در خصوص دانشجویانی که در آزمون ها شرکت نمی نمایند برابر آئین نامه های آموزشی عدم شرکت در آزمون غیبت محسوب شده و برابر مقررات اقدام خواهد شد.

پس از گذشت ده دقیقه از زمان کل آزمون، امکان ورود به سامانه و آغاز آزمون برای دانشجویانی که تاخیر نمود ه اند سلب خواهد شد. برای دانشجویانی که با تاخیر وارد آزمون شده اند، زمان اتمام آزمون اضافه نخواهد شد..3 در صورت عدم شرکت دانشجو یا ناتمام ماندن آزمون به هر علتی، دانشجو می تواند درس را حذف نمایند.

.4 در صورت عدم تمایل دانشجو به حذف درس شرایط مربوط به بند 3 امتحان مجدد فقط یک بار برای هر درس و فقط بصورت حضوری کتبی در صورت موافقت کمیته آزمون دانشکده مربوطه قابل اجرا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1140

به "شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید