طرح قربانگاه برای نخستین بار در استان ایلام اجرا شد

به گزارش مجله روگذر، مدیر کل کمیته امداد استان ایلام ظهر روز چهارشنبه در شروع اجرای طرح قربانگاه در شهر سرابله برای اولین بار در استان ایلام گفت: این طرح به صورت پایلوت در این شهرستان اجرا می گردد.

طرح قربانگاه برای نخستین بار در استان ایلام اجرا شد

ضیا رضایی اضافه کرد: در اجرای این طرح به همان میزانی که مردم نذورات قربانی خود را اهداء نمایند، کمیته امداد نیز به همان میزان نسبت به تهیه قربانی برای نیازمندان اقدام می نماید.

وی با اشاره به اجرای این طرح در شهرستان چرداول گفت: امروز تعداد 80 رأس دام قربانی که نذورات مردم نوع دوست این شهرستان است به پایگاه کمیته امداد در این شهرستان تحویل که پس از بسته بندی در حال توزیع بین نیازمندان این شهرستان است.

رضایی گفت: این نذورات بین حداقل هزار خانوار نیازمند در شهرستان چرداول با اولویت خانواده های دارای یتیم و زنان سرپرست خانوار و نیازمندانی که دارای میزان فقر بیشتری هستند در حال توزیع است.

وی با اشاره به اینکه سال جاری در روز عید سعید فطر زمینه ای را فراهم نموده ایم که مردم نوع دوست نسبت به اهدای نذورات قربانی خود به نیازمندان دلگرم شوند و به راحتی بتوانند نذورات خود را به مراکز کمیته امداد تحویل دهند، اضافه کرد: تا این لحظه کمک ها و نذورات قربانی که به مراکز این نهاد تحویل گردیده نسبت به سال قبل رشد چشم گیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد هرساله به مناسبت عید سعید قربان نذورات قربانی مردم نوع دوست استان را جمع آوری و بین نیازمندان واقعی توزیع می نماید، گفت: نیکوکاران استان ایلام پارسال با اعتماد به این نهاد، نذورات قربانی خود را به ارزش 670 میلیون تومان تحویل این نهاد دادند که این نذورات بلافاصله بین نیازمندان واقعی توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه گفت: سال جاری نیز این نهاد با ایجاد 42 پایگاه در دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری آمادگی دارد ضمن دریافت نذورات قربانی، این کمک ها را به صورت هدفمند بین نیازمندان واقعی که از قبل شناسایی گردیده اند توزیع کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 18

به "طرح قربانگاه برای نخستین بار در استان ایلام اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح قربانگاه برای نخستین بار در استان ایلام اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید