عابدینی: شانس عزیزی خادم و بهاروند برای انتخابات فوتبال بیشتر است

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران، امیر عابدینی درباره برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ 10 اسفند به رادیو تهران گفت: برای اولین بار است که طبق قوانین فیفا انتخاباتی را برگزار خواهیم کرد. خوشبختانه این قوانین در اساسنامه اصلاحی هم آمده است. این بسیار خوب است و باید به فال نیک گرفت.

عابدینی: شانس عزیزی خادم و بهاروند برای انتخابات فوتبال بیشتر است

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال یادآور شد: کاندیداها با دیدگاه های مختلف وارد انتخابات می شوند. باید به کسی توجه داشته باشیم و مجمع باید فوتبال شمول فکر کند. انتخاب هیاتی و رفاقتی را کنار بگذاریم و مدرن و برنامه ریزی شده فکر کنیم. ببینیم چه کسی می تواند فوتبال را نجات بدهد و در شرایط موجود فوتبال را از این شرایط بیرون بکشد.

عابدینی ادامه داد: این اتفاق زمانی رخ می دهد که یکدلی در فوتبال شکل بگیرد. در مجمع باید گروهی باشد که بررسی کنند و به آدم هایی که می آیند نمره بدهند. نگوییم مدرک تحصیلی به درد نمی خورد. به درد می خورد چون بینش آکادمیک دارد. این طور نیست کسی که توانسته در یک بُعد خوب کار کند در بعد مدیریت فراگیر هم خوب کار کند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره حضور علی کریمی در انتخابات تاکید کرد: دوستانی مثل علی کریمی شجاعت دارند. این شجاعت است که یک نیروی جوان و محبوب ورزشی خودش را در بوته آزمایشی قرار بدهد که تجربه ای در آن ندارد. قطعاً او به گروهی فکر کرده است که می تواند راهگشا باشد. توصیه ام به دوستان جوان مثل علی کریمی این است که از یک جای دیگری شروع کنند یعنی از کمیته ها یا گروه های کارشناسی. اگر کریمی در گروه کارشناسی شرکت می کرد و رای می آورد، قطعاً برای منافع فوتبال ما بهتر می شد. شاید کریمی برای ریاست رای بیاورد و شاید هم رای نیاورد ولی کار برای کریمی بسیار سخت و سخت خواهد بود.

عابدینی درباره شباهت لیست حیدر بهاروند و شهاب عزیزی خادم دو گزینه دیگر ریاست فدراسیون تاکید کرد: بهاروند و عزیزی خادم بیشترین شانس را برای رای آوردن دارند چون هیات ها و مجمع اینها را می شناسند. البته کیومرث هاشمی، مصطفی آجورلو هم وارد گود شده اند اما بهاروند و عزیزی خادم شناخته شده هستند. بخصوص دیدم اینها از همین حالا تعامل را با لیست خود نشان داده اند. این نشان می دهد با برنامه و حساب شده می آیند و رای را می خواهند. فکر می کنم اقبال عمومی نسبت به این دو نفر بیشتر است.

وی در خصوص حضور کیومرث هاشمی در انتخابات گفت: کیومرث هاشمی یکی از باتجربه ترین عناصر ورزش و آدم صادق و صالح است. به نظرم جزو پاکدستان ورزش بوده است اما او خیلی دیر آمده است. هاشمی کار سختی در این رقابت دارد. جامعه ورزش به او احترام می گذارد ولی الان او را غریبه می داند. با احترام به تمام کاندیداها باید بگویم شانس بهاروند و عزیزی خادم بیش از سایرین است.

به گزارش خبرنگاران، در این هنگام مجری برنامه گفت 30 عضو مجمع نامه ای را امضا کرده اند که در صورت دخالت نهادهای دیگر مثل وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون، فیفا را در جریان بگذارند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در واکنش به این خبر گفت: تا این لحظه این اتفاق نیفتاده است. وزارت ورزش سرگرم استقلال و پرسپولیس است و آنجا برایش مهمتر از فدراسیون فوتبال است. دلایلش را نمی دانم ولی ببینید آنجا (پرسپولیس) سر یک مدیریت به چه جنجالی کشیده می شود.

عابدینی در خاتمه گفت: با تمام ارادت و علاقه ای که به یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس دارم باید بگویم فوتبال نباید بر بتابد یک سرمربی برای مدیریت باشگاه تصمیم بگیرد. این زنگ وارونه است. اصلاً نباید این طور بشود ولی کار به کجا رسیده است که یک سرمربی مقابل وزیر ورزش موضع می گیرد و ضرب الاجل می گذارد. وزیر آنجا گرفتار است. هیچ نهاد دیگری هم نه می تواند و نه الان جایگاهی برای کار خودش در فوتبال قائل است که دخالت مستقیم و غیر مستقیم در انتخابات کند. مجمع با خیال راحت رای بدهد ولی به شرط اینکه رها نکنند و در ادامه روی کار منتخبان خود نظارت و هدایت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1489

به "عابدینی: شانس عزیزی خادم و بهاروند برای انتخابات فوتبال بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عابدینی: شانس عزیزی خادم و بهاروند برای انتخابات فوتبال بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید