فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد

به گزارش مجله روگذر، مهدی مدیری با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش در تقویت روابط منطقه ای میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: توافق با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های مهم اقتصادی و سیاسی جهان است، علاوه بر اهمیت اقتصادی و تجاری، منافع سیاسی برای طرفین به همراه دارد.

فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد

مدیری گفت: در دوران کنونی که تحریم های غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده، تقویت ارتباط ایران با کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

وی با اشاره به علائق ژئوپولیتیکی مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و اغلب کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا شرح داد: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از موقعیت ترانزیتی بین دو دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب و قرار دریافت در موقعیت ترانزیتی شرق و غرب، در رونق این اتحادیه تأثیرگذار است و می تواند بازار کشورهای حوزه خلیج فارس و شمال آفریقا را به این اتحادیه پیوند دهد.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای با اشاره به مشارکت دستگاه های اجرایی و مراکز علمی در برگزاری این همایش، گفت: این رویداد بین المللی به همت شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، انجمن ژئوپولیتیک ایران، سازمان منطقه آزاد انزلی، مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و اتحادیه انجمن های علمی علوم جغرافیایی برگزار می شود.

مدیری در تشریح محورهای این همایش گفت: نقش مناطق آزاد ایران در همگرایی و همکاری و توسعه روابط درون منطقه ای، فرصت ها و ظرفیت های مناطق آزاد ایران جهت جذب سرمایه گذاری خارجی، اتحادیه اوراسیا و نقش مناطق آزاد ایران در کریدور شمال جنوب و جاده ابریشم و پیشران های روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی مناطق آزاد اوراسیا از محورهای این همایش است.

وی با اشاره به نقش آفرینی مناطق آزاد در موافقت نامه ترتیبات ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا اظهار کرد: نظام حقوقی توسعه تجارت (ظرفیت های تجاری، موانع قانونی و حقوقی و راهکارها)، مبادلات گمرکی و نظام اقتصادی حاکم (ظرفیت ها و راهکارها)، نظام بازاریابی تجاری اقتصادی در اتحادیه اوراسیا و توسعه و مدیریت بازار در مناطق آزاد، تولید کیفی، استانداردسازی، برندسازی و بازارسازی در مناطق آزاد در اتحادیه اوراسیا از دیگر محورهای این همایش بین المللی است.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا ادامه داد: در محور سوم این همایش به نقش ویژه مناطق آزاد انزلی، ارس و ماکو در تجارت با کشورهای اوراسیا و نقش مکمل مناطق آزاد جنوب (اروند و کیش و قشم و چابهار) در توسعه روابط تجاری با اتحادیه اوراسیا پرداخته خواهد شد.

مدیری با دعوت از اندیشمندان، اساتید و کارشناسان برای ارسال مقاله گفت: علاقمندان مقالات خودشان را تا تاریخ 31 خردادماه از طریق پایگاه اینترنتی www.iag.ir و پست الکترونیک [email protected] ارسال کنند.

وی تأکید کرد: مقالات برگزیده این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام (isc) نمایه سازی خواهد شد.

همایش بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه ای مهرماه سال جاری با حضور شخصیت های سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1049

به "فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ارسال مقاله به همایش بین المللی نقش ژئوپولیتیک مناطق آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید