قدرت وام جدید مسکن در مناطق تهران

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران: با افزایش سقف وام خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات، پوشش وام مسکن از هزینه خرید آپارتمان در مناطق مختلف شهر تهران افزایش یافت.

قدرت وام جدید مسکن در مناطق تهران

جهت دریافت خدمات آلاچیق مدرن فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله روگذر، هفته گذشته به دنبال مصوبه شورای پول و اعتبار سقف وام خرید مسکن از محل اوراق در شهر تهران برای زوجین به 200 میلیون تومان افزایش یافت. با این افزایش، قدرت پوشش دهی وام از هزینه خرید مسکن در مناطق مختلف نیز تحت تاثیر قرار گرفته و متناسب با قیمت هر مترمربع آپارتمان در مناطق مختلف افزایش یافت. آنالیز های صورت گرفته بر پایه آمارهای رسمی نشان می دهد هم اکنون مناطق مصرفی نیمه جنوبی شهر تهران، به دلیل پوشش سطح بیشتری از هزینه خرید آپارتمان در آنها با استفاده از وام جدید، مناطق مناسب تری برای خرید مسکن خانه اولی ها و سایر متقاضیان مصرفی محسوب می شوند. طبیعتا هر چه میانگین قیمت مسکن در هر منطقه پایین تر باشد وام جدید نیز پوشش بیشتر و مناسب تری از هزینه خرید آپارتمان را برای متقاضیان و خریداران مسکن ایجاد می نماید.

محاسبات صورت گرفته بر پایه آمارهای رسمی از سطح میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین با در نظر دریافت مبلغ 200 میلیون تومانی وام خرید مسکن زوجین از محل اوراق نشان می دهد هم اکنون قدرت خرید وام مسکن در 12 منطقه تهران رقمی معادل 20 مترمربع و بیشتر از یک واحد مسکونی متوسط است.

در هر کدام از مناطق 9 تا 11 شهر تهران که کانون معاملات مصرفی خرید مسکن در مرز دو نیمه شمال و جنوب تهران محسوب می گردد وام جدید به طور متوسط پوشش 22 مترمربعی از هزینه خرید مسکن را فراهم می نماید. در منطقه 12 با استفاده از وام 200 میلیون تومانی به طور متوسط هزینه خرید 5/ 28 مترمربع آپارتمان فراهم می گردد. در هر کدام از دو منطقه 20 و 17 شهر تهران نیز وام 200 میلیون تومانی به همین میزان هزینه خرید آپارتمان را پوشش می دهد.

میزان پوشش دهی وام جدید مسکن از هزینه خرید آپارتمان در هر کدام از مناطق 14 و 21 شهر تهران معادل 20 مترمربع است. همچنین این میزان به طور متوسط در هر کدام از مناطق 15، 16 و 19 شهر تهران معادل 25 مترمربع است.اما بیشترین میزان پوشش دهی وام خرید مسکن 200 میلیونی مربوط به منطقه 18 شهر تهران است. وام جدید در این منطقه به طور متوسط هزینه تملک 33 مترمربع آپارتمان را تامین می نماید.

کمترین میزان پوشش دهی هزینه خرید مسکن با استفاده از وام جدید مربوط به منطقه یک شهر تهران-گران ترین منطقه بازار مسکن پایتخت-است که تنها به طور متوسط هزینه خرید 7 مترمربع آپارتمان معمولی در این منطقه را تامین می نماید. در منطقه 5 که مصرفی ترین و پرتقاضاترین منطقه بازار مسکن تهران است این وام به طور متوسط پوشش 5/ 12 درصدی و در منطقه 4 شهر تهران-دومین منطقه مصرفی پرتقاضا- نیز پوشش 14 مترمربعی از هزینه خرید مسکن با استفاده از وام جدید تامین می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 783

به "قدرت وام جدید مسکن در مناطق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت وام جدید مسکن در مناطق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید