نیم ساعت کلیدی بورس، تکرار سبزی سهام، امیدها را حفظ کرد

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران : بازار سهام برای دومین روز پیاپی فرایند صعودی را تجربه کرد تا امیدوار باشد با هت تریک در روز شنبه فرایند نزولی دو ماه اخیر را تغییر دهد.

نیم ساعت کلیدی بورس، تکرار سبزی سهام، امیدها را حفظ کرد

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، شاخص کل بورس تهران در نیم ساعت ابتدایی 23 هزار واحد رشد کرد و پس از آن در فرایندی مشابه دیروز به رشد خود ادامه داد. در سرانجام معاملات چهارشنبه، شاخص کل با رشد 26 هزار واحدی، نسبت به روز گذشته 1.7 درصد رشد کرد و در ارتفاع یک میلیون و540 هزار واحد ایستاد.

شاخص کل هم وزن نیز مانند دیروز 5 هزار واحد رشد کرد و به رقم 407 هزار و 197 واحد رسید تا نسبت به روز گذشته 1.26 درصد افزایش یافته باشد. شاخص کل فرابورس نیز با رشد 1.5 درصدی به رقم 18 هزار و 154 واحد رسید.

رمپنا (گروه مپنا)، فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، وبملت (بانک ملت)، شبندر (بندرعباس)، اخابر (مخابرات ایران)، خودرو (ایران خودرو) و فملی (ملی صنایع مس ایران) نمادهای سبزرنگ چهارشنبه بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند.

دومین روز مازاد تقاضا در بازار

ارزش صف های خرید بازار امروز دو هزار و 566 میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته 23.4 درصد افزایش داشت. ارزش صف های فروش بازار نیز یک هزار و 588 میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته 4.9 درصد کاهش یافت. روز چهارشنبه دومین روز پیاپی مازاد تقاضا در بورس بود.

تداوم ورود پول حقیقی

در معاملات روز چهارشنبه 175 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار وارد شد. این دومین روز پیاپی است که خالص پول حقیقی ورودی به بازار مثبت می گردد. نمادهای وبملت (بانک ملت)، کاما (باما)، وتجارت (بانک تجارت)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و خودرو (ایران خودرو) بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند.

اختصاص بیشترین ارزش معاملات و بیشترین حجم معاملات به بانک صادرات

بیشترین حجم معاملات بازار برای سومین روز پیاپی به یک نماد بانکی اختصاص داشت، تعداد 918 میلیون 688 هزار و 650 سهم وبصادر (بانک صادرات) در روز چهارشنبه معامله شد، پس از وبصادر، وتجارت (بانک تجارت)، وبملت (بانک ملت)، خگستر (گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) و ثامید (توسعه و عمران امید) در رتبه های بعدی قرار داشتند.

بیشترین ارزش معاملات بازار نیز به نماد وبصادر (بانک صادرات) تعلق داشت که رقمی معادل 396 میلیارد و 259 میلیون تومان بود. پس از وبصادر، وبملت (بانک ملت)، فولاد (فولاد مبارکه)، پترول (گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان) و وتجارت (بانک تجارت) به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

تکرار بورس

روز چهارشنبه بورس توانست رکوردهای روز گذشته را تکرار کند و برای دومین روز پیاپی علاوه بر رشد شاخص های کل و هم وزن، ارزش صف های خرید بیش از صف های فروش باشد و شاهد ورود پول حقیقی به بازار باشیم. در کنار رشد شاخص هم وزن، افزایش ارزش معاملات کل بازار و رشد معاملات خرد نیز نشان می دهد که رشد شاخص پشتوانه محکمی داشته است و تنها نمادهای عظیم و شاخص ساز بازار رشد نکرده اند. در معاملات روز چهارشنبه، 309 نماد با رشد قیمت همراه بودند که 65 درصد بازار را تشکیل می دهند. تکرار فرایند رو به رشد بازار در آخرین روز معاملاتی هفته امید سهام داران را برای صعودی شدن بازار بیشتر کرد که با هت تریک در روز شنبه فرایند نزولی دو ماه اخیر تغییر کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1297

به "نیم ساعت کلیدی بورس، تکرار سبزی سهام، امیدها را حفظ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیم ساعت کلیدی بورس، تکرار سبزی سهام، امیدها را حفظ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید