مشاور ترامپ افشاگر اوکراین گیت را به جاسوسی متهم کرد

به گزارش مجله روگذر، مشاور ارشد کاخ سفید روز یکشنبه گفت رفتار کسی که مکالمه تلفنی رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور اوکراین را فاش کرده نزدیک به جاسوسی بوده است.

مشاور ترامپ افشاگر اوکراین گیت را به جاسوسی متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، استفان میلر مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه درباره رسوایی مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین گفت که رفتار شخصی که محتوای مکالمه ترامپ با رئیس جمهور اوکراین را لو داده نزدیک به جاسوسی بوده است.

وی که با شبکه فاکس نیوز مصاحبه می کرد، گفت: من نمی دانم این فرد چه کسی است. تمام آن چیزی که من می دانم این است که باید بر روی یک رسوایی واقعی تمرکز کنیم که آن (وجود) خرابکاری عمیق در کشور است.

مجری فاکس نیوز در ادامه این مصاحبه درباره جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و ارتباط وی با یک شرکت انرژی در اوکراین پرسید که میلر پاسخ داد: شرکت بریسما که در حال حاضر تحت بازرسی قرار گرفته است و تعدادی از افراد قدرتمند اوکراینی پشت آن قرار دارند قرارداد ماهانه 50 هزار دلاری با پسر بایدن امضا کرد در حالی که وی هیچگونه تجربه ای در زمینه موارد قانونی چه در زمینه قوانین اوکراین و چه قوانین مربوط به گاز طبیعی نداشت.

بر اساس اطلاعاتی که اخیرا فاش شده، رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی از همتای اوکراینی خود خواسته پرونده قضایی علیه شرکت بریسما را که هانتر بایدن پسر جو بایدن عضو هیأت مدیره آن است، پیش ببرد. هرچند ترامپ این موضوع را رد می کند، اما ظاهرا ترامپ برای تحت فشار قرار دادن کی یف، کمک های نظامی آمریکا به اوکراین را تعلیق کرده و تنها زمانی با پرداخت این کمک ها موافقت کرده است که زلنسکی به او اطمینان داده دادستان کل اوکراین پرونده بریسما را پیش می برد.(جزئیات بیشتر)

شرکت بریسما به فساد مالی متهم است و به نظر می رسد ترامپ تلاش داشته تا از طریق مفسد نشان دادن فرزند بایدن، شخص بایدن را هم بی اعتبار کرده و شانس او برای پیروزی در انتخابات را کاهش دهد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 502

به "مشاور ترامپ افشاگر اوکراین گیت را به جاسوسی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور ترامپ افشاگر اوکراین گیت را به جاسوسی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید