مواد غذایی که از ابتلا بچه ها به آلرژی محافظت می نمایند!

به گزارش مجله روگذر، دانشمندان باور دارند، تغذیه بادام زمینی از ابتدای سه ماهگی به بعضی از نوزادان می تواند از آن ها در برابر ابتلا به آلرژی محافظت کند.

مواد غذایی که از ابتلا بچه ها به آلرژی محافظت می نمایند!

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش ، نتایج تازه ترین آنالیز ها نشان می دهد تغذیه بادام زمینی و تخم مرغ برای برخی از نوزادان از اوایل سه ماه می تواند آن ها را از ابتلا به آلرژی محافظت کند.

در یک مطالعه، نوزادان پرخطر از مقادیر کمی از مواد غذایی حساسیت زا تغذیه شدند و درنهایت تعیین شد، آن هایی که از این مواد غذایی تغذیه شده اند، ریسک کمتری برای ابتلا به آلرژی دارند.

محققان چندی پیش از شناسایی مولکولی در یک باکتری روده خبر داده بودند که باعث می گردد خطر ابتلا به آلرژی و آسم در بچه ها افزایش یابد.

دستورالعمل های فعلی می گوید، نوزادان باید تا شش ماه فقط از شیر مادر تغذیه شوند؛ مادران نوزادان پرخطر مبتلا به اگزما یا نسبت به غذا های خاص حساس، در این مطالعه شرکت کردند و از آن ها خواسته شد که از سه یا شش ماهگی مقادیر کمی از مواد غذایی حساسیتزا از جمله بادام زمینی و تخم مرغ را به عنوان تغذیه بچه های خود درنظر بگیرند و درنهایت تعیین شد این دسته از بچه ها به میزان قابل توجهی کمتر از آن هایی که از این مواد حساسیت زا تغذیه نشده اند، در خطر هستند.

محققان دانشگاه کینگ کالج لندن و سنت جورج تأکید کردند، از نظر تئوری، این روش می تواند به مهار آلرژی در بچه ها پرخطر یاری کند.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 702

به "مواد غذایی که از ابتلا بچه ها به آلرژی محافظت می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد غذایی که از ابتلا بچه ها به آلرژی محافظت می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید