واعظی: تامین اعتبار 20 هزارمیلیارد تومانی برای وام ودیعه مسکن

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران: رییس دفتر رییس جمهوری گفت: دولت برای یاری به مستاجران 20هزار میلیارد تومان در اختیار بانک های کشور قرار داده است تا به متقاضیان، تسهیلات ودیعه مسکن با سود 13درصد پرداخت کند.

واعظی: تامین اعتبار 20 هزارمیلیارد تومانی برای وام ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش مجله روگذر به نقل از ایرنا، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اقدامات دولت برای حل مساله اجاره بهای مسکن گفت: وزارت راه و شهرسازی مساله مسکن را آنالیز و طرحی را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد کرد که بر اساس آن دولت دو اقدام را انجام داد.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: در اقدام اول بر اساس این طرح، افزایش اجاره مسکن در شهر تهران حداکثر بیشتر از 25 درصد نباید باشد البته به معنای این نیست که حتما باید 25 درصد افزایش داشته باشد، بلکه باید زیر این رقم باشد. این افزایش در کلان شهرها نیز باید تا 20 درصد در شهرهای دیگر باید تا 15درصد باشد که در ستاد ملی کرونا تصویب شد و به همه بخش ها و قوه قضاییه ابلاغ شد و در جامعه آرامش به وجود آورد.

واعظی با بیان اینکه ممکن است افزایش اجاره بهای مسکن در شرایط کرونا به مستاجران فشار بیاورد، گفت: در اقدامی دیگر دولت 20هزار میلیارد تومان در اختیار بانک های مختلف قرار داد تا مستاجرانی که احتیاج دارند تسهیلات با سود 13 درصد بگیرند.

وی اضافه کرد: اکنون مردم درخواست خود را به وزارت راه پیامک می نمایند و سامانه ای هم برای این کار طراحی شده است تا متقاضیان به بانک ها معرفی شوند.

واعظی همچنین درباره احتمال وجود اشکال فقهی برای وام تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: اقدامات بانک ها بر اساس سیاست های ابلاغی بانک مرکزی انجام می گردد و در این زمینه هم موضوع در شورای فقهی بانک مرکزی آنالیز و تصمیم گیری و اقدام می گردد.

کنکور با رعایت اصول بهداشتی در 4 روز برگزار می گردد

واعظی درباره برگزاری کنکور سراسری گفت: اگر فکر می کردیم که شرایط ما در یک تا دو ماه آینده بهتر از امروز می گردد، ممکن بود آزمون سراسری را به تاخیر بیاندازیم که البته تا به امروز با وجود تاخیر انداختن هم عملا شرایط بهتر از گذشته نشده است.

رییس دفتر رییس جمهوری، داوطلبان کنکور را به دوگروه تقسیم کرد، گفت: گروه اول داوطلبانی هستند که درس خوانده اند و آمادگی کامل داشته و به خود اطمینان دارند و دولت و وزارت علوم را تحت فشار قرار داده اند که کنکور زودتر برگزار گردد، از طرف دیگر گروهی هستند کمتر درس خوانده اند و به دنبال افزایش فرصت بوده تا بیشتر مطالعه نمایند و درخواست دارند که کنکور به تاخیر بیفتد.

واعظی اقدامات وزارت بهداشت برای دستورالعمل های بهداشتی برگزاری آزمون را فوق العاده توصیف کرد و گفت: وزارت بهداشت دستور العمل های بهداشتی را تدوین کرد و بجای آن که کنکور در 2 روز برگزار گردد، کنکور در 4 روز برگزار می گردد. تمام محل برگزاری آزمون ضدعفونی می گردد و فاصله اجتماعی میان شرکت نمایندگان که باید 1.2 متر باشد بیشتر از این طراحی شده است ورودی ها و خروجی ها نباید تجمع ایجاد گردد.

رییس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: دولت، وزیر علوم و وزیر بهداشت دانش آموزان کنکوری را مانند فرزندان خود می دانند و برای سلامتی آنها نگران هستند و با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی کنگور برگزار می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1093

به "واعظی: تامین اعتبار 20 هزارمیلیارد تومانی برای وام ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: تامین اعتبار 20 هزارمیلیارد تومانی برای وام ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید