ویروس کرونا پاکستان را به حالت آماده باش درآورد

به گزارش مجله روگذر، چین با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، تا کنون راه های ورود و خروج هشت شهر در استان هوبی را بسته است.

ویروس کرونا پاکستان را به حالت آماده باش درآورد

پاکستان که رفت و آمد شهروندان چینی به این کشور زیاد است به دنبال گسترش شیوع ویروس کشنده کرونا ضمن اعلام آماده باش، فرودگاه های بزرگ خود را نیز مجهز به دستگاه های دماسنج مادون قرمز نموده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاکستان، شرکت هواپیمایی ملی این کشور (PIA) که پروازهای زیادی از شهرهای پاکستان به فرودگاه های مختلف در چین دارد اعلام نموده است که برای پیشگیری از سرایت ویروس اسرار آمیز کرونا، تمام مسافران چینی یا پاکستانی از مبدا چین قبل از سوار شدن به هواپیما معاینه می شوند و همزمان در فرودگاه های پاکستان نیز تدابیر لازم به کار گرفته می گردد.

مسئولان خطوط پروازی پاکستان به همتایان خود در چین اعلام نموده اند که فرآٰیند غربالگری مسافران از مبدا چین باید انجام گردد تا اطمینان لازم مبنی بر عدم انتقال این ویروس توسط مبتلایان به آن به پاکستان حاصل گردد.

اسکنرهای حرارتی به ویژه دستگاه های دماسنج مادون قرمز در چهار فرودگاه اصلی پاکستان شامل اسلام آباد، کراچی، لاهور و پیشاور نصب شده و مسئولان هواپیمایی در کنار کارشناسان اداره بهداشت اقدام به معاینه مسافرانی که از مبدا چین وارد پاکستان شده اند، می نمایند.

در همین حال ظفر میرزا دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در اموربهداشت و درمان (سرپرست وزارتخانه) گفت که تا به امروز هیچ فردی مبتلا به ویروس کرونا در پاکستان شناسایی نشده است.

وی اضافه نمود: طی یک هفته نزدیک به 41 پراز مسافری از چین به شهرهای کراچی، لاهور و اسلام آباد انجام می گردد، تدابیر قوی برای غربالگری مسافران انجام می گردد، بویژه آن دسته از اتباع پاکستانی و چینی که برای گذراندن تعطیلات عید چینی به این کشور سفر نموده بودند، در بدو ورود به فرودگاه ها بیشتر تحت کنترل قرار می گیرند.

سفارت پاکستان در پکن از اتباع خود که در شهرهای مختلف چین مقیم هستند، خواسته است تا از تردد در شهر ووهان در استان هو بی که کانون شیوع ویروس ناشناخته خطرناک ذات الریه است، اجتناب نمایند.

منابع خبری گفتند: تعداد زیادی از قشر دانشجو و بازرگان پاکستانی در شهر ووهان مقیم هستند که بیم آن می رود که آنان به ویروس کرونا مبتلا شده باشند به همین دلیل فرودگاه های اصلی پاکستان از جمله مرزی زمینی مشترک سوست در شمال پاکستان نیز در شرایط آماده باش کامل واقع شده است.

شمار زیای از مهندسان چینی، مسئولان شرکت های تجاری و ساخت و ساز این کشور در بسیاری از طرح های عمرانی و انرژی در مناطق مختلف پاکستان مشغول هستند و در کنار آن تعداد زیادی از نیروهای انسانی چین نیز در طرح های مربوط به راهروی مشترک مالی پاکستان و چین حضور دارند، و این موضوع باعث شده تا مسئولان پاکستانی مراقب های جدی برای جلوگیری از رسیدن ویروس کرونا به کشورشان انجام دهند.

شمار قربانیان ویروس جدید کرونا به سرعت در حال افزایش بوده و تعداد جان باختگان از 24 تن به 41 نفر رسیده است.

همچنین تعداد مبتلایان به کرونا در چین به 729 تن افزایش یافته و در مجموع در 29 استان این کشور حدود یکهزار و 287 مورد آلوده به این ویروس گزارش شده است.

شیوع یک ویروس اسرارآمیز از خانواده کرونا که شبیه بیماری ذات الریه است برای نخستین بار در دسامبر سال 2019 در شهر ووهان واقع در استان مرکزی هوبی چین گزارش شد.

چین با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، تا کنون راه های ورود و خروج هشت شهر در استان هوبی را بسته است.

این ویروس علاوه بر چین در 11 کشور دیگر از جمله آمریکا، فرانسه و استرالیا نیز مشاهده شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 841

به "ویروس کرونا پاکستان را به حالت آماده باش درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا پاکستان را به حالت آماده باش درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید