پهلوان زاده: حمایت های وزارت ورزش نبود، شطرنج این چنین افتخارآفرین نمی شد

به گزارش مجله روگذر، رئیس فدراسیون شطرنج گفت: اگر حمایت های همیشگی وزارت ورزش از شطرنج نبود، موفقیت های امروز نصیب ورزش کشور نمی شد.

پهلوان زاده: حمایت های وزارت ورزش نبود، شطرنج این چنین افتخارآفرین نمی شد

به گزارش مجله روگذر ، مهرداد پهلوان زاده در گفت وگویی با سایت فدراسیون شطرنج گفت: هفتمین دوره رقابت های سریع و برق آسای دنیا به بهترین شکل ممکن در شهر سن پترزبورگ روسیه در حال برگزاری است. میزبان حداکثر امکانات را برای شطرنج بازان در نظر گرفته و مسابقات از نظر سازماندهی در سطح بسیار بالایی در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه عملکرد نمایندگان شطرنج ایران در بخش سریع خوب بود تا جایی که سارا خادم الشریعه در میان تمام بزرگان شطرنج دنیا موفق به کسب عنوان باارزش نایب قهرمانی شد. تنها جو ونجون بالاتر از خادم الشریعه در جدول رده بندی نهاده شد که همگان اطلاع دارند از بهترین های شطرنج دنیا است.

رئیس فدراسیون شطرنج در ادامه با اشاره به موفقیت علیرضا فیروزجا در این مسابقات بخش سریع عنوان داشت: عملکرد فیروزجا نیز عالی بود، تا جایی که توانست عنوان ششم دنیا را از آن خود کند. ایستادن در رده ششم برای نوجوان شطرنج ایران در شرایطی بود که مگنوس کارلسن بهترین شطرنج باز دنیا در بخش استاندارد در رده چهارم جدول رده بندی نهاده شد.

پهلوان زاده در بخش پایانی صحبت های خود یادآور شد: جا دارد از زحمات وزارت ورزش به ویژه سلطانی فر و داورزنی کمال تشکر را داشته باشم. شاید اگر حمایت های همیشگی آنها از شطرنج نبود، امروز این موفقیت ها نصیب ورزش کشورمان نمی شد. امیدوارم در بخش برق آسا نیز عملکرد نمایندگان ایران خوب باشد و بازهم پیغام آور شادی برای علاقه مندان به ورزش باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 200

به "پهلوان زاده: حمایت های وزارت ورزش نبود، شطرنج این چنین افتخارآفرین نمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهلوان زاده: حمایت های وزارت ورزش نبود، شطرنج این چنین افتخارآفرین نمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید