چین نخستین مانور امنیت هسته ای را برگزار کرد

به گزارش مجله روگذر، چین نخستین مانورها با هدف آزمایش آمادگی این کشور برای شرایط فوق العاده و اضطراری احتمالی هسته ای را برگزار کرد.

چین نخستین مانور امنیت هسته ای را برگزار کرد

با ما همراه باشید و با چین تور ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله روگذر به نقل از اسپوتنیک، سازمان علوم، فناوری و صنعت برای دفاع ملی چین امروز یکشنبه بیان کرد که پکن نخستین مانور مربوط به آزمایش آمادگی این کشور برای شرایط فوق العاده و اضطراری هسته ای را انجام داده است.

این مانور موسوم به فنگ بائو 2016 بوده و روز شنبه برگزار شده است. هدف از اجرای این مانور ارتقای قدرت آمادگی چین برای واکنش در برابر حوادث احتمالی هسته ای بوده است. این مانور توسط وانگ ایرن معاون سازمان انرژی اتمی چین، راهنمایی و مدیریت شده است.

این مانور با حضور مقام های داخلی و نمایندگان شرکت ملی هسته ای چین برگزار شده است. اواخر ماه می معاون سازمان انرژی اتمی چین بیان کرد که پکن میخواهد تا سال 2018 میلادی یک واحد امداد و نجات ویژه را ایجاد کند که قادر به واکنش به حوادث و اتفاقات هسته ای باشد.

این واحد متشکل از 320 نفر خواهد بود و به 6 بخش مختلف تقسیم بندی خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 850

به "چین نخستین مانور امنیت هسته ای را برگزار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نخستین مانور امنیت هسته ای را برگزار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید