کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم نامه سازمان های مردم نهاد

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران/سمنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم نامه تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در سطح کشور خبر داد.

کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم نامه سازمان های مردم نهاد

حبیب الله خجسته پور 22مردادماه در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل ها که در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار گشت اظهار کرد: استان سمنان به عنوان استان نخست کشور در اجرای تفاهم نامه و تطبیق تشکل ها شناخته و از سوی وزارت ورزش و جوانان مورد تقدیر قرار گرفت.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به فرایند صدور مجوز فعالیت تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد گفت : مجوز فعالیت تشکّل ها و سازمانهای مردم نهاد از مراجع مختلف همچون وزارت کشور، وزارت ورزش و جوان ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان محیط زیست و ... صادر می گردد که تعدد اینگونه مراجع ، موجب بروز سردرگمی برای فعالان اینگونه سازمانها می گردد، لذا با توجه به مسائل مرتبط با این مقوله ، قانون و دستوالعملی در دست بررسی و تصویب است که بر اساس آن صدور مجوز فعالیت تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد بصورت واحد و از سوی یک مرجع انجام خواهد شد.

خجسته پور اضافه کرد: تا پیش از تصویب نهایی این طرح و بر اساس تفاهم نامه منعقده میان وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان مقرر شد تا مجوز تشکل های جوان محور مورد تایید وزارت ورزش و جوانان جوانان با امضای استاندار و توسط وزارت کشور صادر گردد که در این خصوص استان سمنان ، بعنوان استان پیشگام و نخست کشور مطرح است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ادامه با ذکر این نکته که در جلسه امروز مجوز فعالیت 13 سازمان مردم نهاد استان در حوزه جوانان با تایید نهایی استاندار سمنان به مدیران این سمن ها ارائه گشت ، گفت : پرونده 40 موسسه دیگر نیز در مراحل نهایی بوده و بزودی مجوز فعالیت این موسسات نیز صادر خواهد شد.

خجسته پور اظهار امیدواری کرد با تصویب طرح مشخص مرجع واحد برای صدور فعالیت سازمانهای مردم نهاد ، شاهد انسجام و رشد اینگونه مراکز در سطح کشور و استان باشیم .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1209

به "کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم نامه سازمان های مردم نهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه نخست استان سمنان در اجرای تفاهم نامه سازمان های مردم نهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید