آرشیو کاخ سفید در اقامتگاه شخصی ترامپ؛ او چه اسنادی را با خود به فلوریدا برد؟

به گزارش مجله روگذر، بایگانی ملی و ثبت اداری آمریکا می گوید چیزی حدود 15 پوشه شامل اسناد مربوط به دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به جای اینکه در بایگانی ملی نگهداری شود سر از اقامتگاه شخصی ترامپ در فلوریدا در آورده بود.

آرشیو کاخ سفید در اقامتگاه شخصی ترامپ؛ او چه اسنادی را با خود به فلوریدا برد؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، واشنگتن پست اولین رسانه ای بود که محتوای اسنادی که ماه گذشته از عمارت مارالاگو به واشنگتن بازگردانده شدند را رسانه ای کرد. مکاتبات بین رئیس جمهورسابق آمریکا و کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی که خود ترامپ از آن ها با عنوان نامه های عاشقانه یاد کرده است و همینطور نامه ای که باراک اوباما در اولین روز ورود ترامپ به کاخ سفید برای او به یادگار گذاشته بود، از جمله اسناد مهمی است که دونالد ترامپ سرخود به اقامتگاه شخصی خود منتقل کرده بود.

طبق قانونی که واشنگتن پست به آن استناد کرده تمام اسناد و مکاتبات شخص رییس جمهور و معاون او پس از خاتمه دوره خدمت باید از کاخ سفید به بایگانی ملی آمریکا منتقل شوند و بنابراین دونالد ترامپ باید در ژانویه 2021 همه این اسناد و مدارک را که نه به شخص او بلکه به مقام ریاست جمهوری ایالات متحده تعلق دارند، تحویل می داده است.

خبر کشف این اسناد در فلوریدا یک هفته پس از آن منتشر می شود که آرشیو آسیب دیده کاخ سفید در جریان حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره، به کمیته تحقیقاتی مجلس نمایندگان تحویل داده شد.

بایگانی ملی آمریکا اعلام کرده که در نهایت این 15 پرونده و محتویات آن از فلوریدا برگشت داده شده اند. مشاوران دونالد ترامپ ضمن رد هر گونه سوء نیت رییس جمهور سابق در انتقال این اسناد و مدارک به اقامتگاه شخصی اش می گویند محتویات این پوشه ها عمدتا هدایا، یادگاری و نامه های سران و رهبران کشورها بوده است.

در همین حال شبکه خبری سی ان ان به نقل از سه مقام سابق کاخ سفید می گوید آن ها به دفعات شاهد بوده اند که ترامپ اسنادی را که خوانده بوده یا دیگر برایش اهمیت نداشتند پاره کرده. بنا بر ادعای این افراد ترامپ پوشه ها و پرونده ها را به شیوه خودش مرتب می کرده یا عادت داشته بریده جراید یا پیش نویس توییت ها را پاره کند و زمین بریزد یا کاغذهایی را که لازم داشته با شیوه ای نامنظم روی هم سنجاق می کرده است.

به گزارش یورونیوز، دستیاران ترامپ اغلب این پوشه ها را حین سفرهای او با هواپیمای ریاست جمهوری برایش حمل می کردند و او در حین پرواز بعضا با آن ها مشغول بوده؛ از مقالاتی که می خواسته مطلبی بیرون بکشد تا پیام هایی که در نظر داشته برای نزدیکان خود ارسال کند یا حتی حرف هایی که درباره سریال وست وینگ زده شده بود و از خواندنشان البته نفرت داشت و فقط بدنبال شناسایی افشاگران بود و بعضا یادداشت هایی مهم در مورد موضوعات سیاسی یا بحران های نو.

استفانی گریشام، مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید در این باره می گوید: همیشه وقتی بیرون می آمد چیزی همراه خود داشت و می گفت بگذاریدش درپرونده. در پروازهای بلند معمولا 6 تا 7 پوشه همراه خود می آورد. و هر وقت زمانی پیدا می کرد نگاهی به آن ها می انداخت.

به طور معمول محافظان شخصی ترامپ پس از خروج او از اتاق، تکه پاره های باقیمانده کاغذها را جمع آوری می کردند. دو تن از مقامات سابق کاخ سفید که به شرط ناشناس ماندن با سی ان ان صحبت کرده اند، می گویند که تعیین نیست در نهایت کاغذ پاره های ترامپ چه سرنوشتی پیدا کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2054

به "آرشیو کاخ سفید در اقامتگاه شخصی ترامپ؛ او چه اسنادی را با خود به فلوریدا برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرشیو کاخ سفید در اقامتگاه شخصی ترامپ؛ او چه اسنادی را با خود به فلوریدا برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید