تور ارزان اروپا: آمادگی اتحادیه اروپا برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا

به گزارش مجله روگذر، مقامات بهداشتی اتحادیه اروپا از تزریق دوز چهارم واکسن کرونا به شهروندان خود خبر دادند.

تور ارزان اروپا: آمادگی اتحادیه اروپا برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مقامات بهداشتی اتحادیه اروپا از آمادگی برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا به افرادی که دارای نقص سیستم ایمنی بدن هستند، خبر دادند.

استلا کرایدز، کمیسر بهداشتی اروپا در کنفرانس ویدئویی وزاری بهداشت این اتحادیه گفت: اگر شواهد و مطالعات نشان دهد که به تزریق دوز چهارم واکسن برای مهار همه گیری کرونا نیازمند هستیم، باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.

این نشست که به پیشنهاد فرانسه به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا برگزار گردید، به آنالیز چگونگی مهار افسار گسیخته همه گیری کرونا در قاره سبز مربوط می شد. مقامات بهداشتی این اتحادیه تاکید کردند در گام نخست باید افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا از بیماری های زمینه ای رنج می برند دوز چهارم را دریافت نمایند.

این در حالی است که سه کشور اروپایی مجارستان، دانمارک، و سوئد تزریق دوز چهارم واکسن کرونا را از قبل شروع نموده اند. وزارت بهداشت سوئد روز گذشته به افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند توصیه کرد پس از 3 تا 4 ماه از دریافت دوز تقویتی سوم، دوز چهارم را دریافت نمایند.

در مقابل، مقامات مجارستان دریافت دوز چهارم را برای تمامی مردم پس از مشورت با پزشک خود مجاز اعلام کردند.

کوشش های مقامات کشور های غربی برای تزریق دوز تقویتی دوم (دوز چهارم) واکسن کرونا به شهروندانشان در حالی صورت می گیرد که تحقیقات اولیه نشان می دهد حتی دوز چهارم واکسن نیز نمی تواند مانع از ابتلا به سویه نو کرونا موسوم به امیکرون گردد.

کشور های ثروتمند دنیا در حالی دوز سوم و چهارم واکسن کرونا را به شهروندان خود تزریق می نمایند که مقامات سازمان دنیای بهداشت تاکید دارند نابرابری در واکسیناسیون دنیای مانع اصلی مهار همه گیری کرونا محسوب می گردد.

در حالی که بسیاری از کشور های فقیر و آفریقایی از کمبود واکسن رنج می برند، بیش از یک میلیارد دوز واکسن در کشور های ثروتمند دنیا انبار شده و برای تزریق دوز های تقویتی مورد استفاده قرار می گیرد. نابرابری واکسیناسیون باعث توسعه کرونا در منطقه ها فقیر و افزایش احتمال بروز جهش های نو و بروز سویه های مقاوم به واکسن خواهد شد.

منبع: خبرگزاری رویترز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2017

به "تور ارزان اروپا: آمادگی اتحادیه اروپا برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: آمادگی اتحادیه اروپا برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید