آمار باور نکردنی کرونا در هند، مودی: توفان ابتلا به کرونا ستون های هند را لرزانده

به گزارش مجله روگذر، سرعت شیوع کرونا در هند درحالی به بالای 300 هزار نفر در روز رسیده که بعضی کارشناسان نسبت به تحریم صادراتی واکسن از آمریکا به هند به شدت انتقاد می نمایند.

آمار باور نکردنی کرونا در هند، مودی: توفان ابتلا به کرونا ستون های هند را لرزانده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امروز (یکشنبه) ناریندرا مودی، نخست وزیر هند با بیان اینکه توفان ابتلا به کرونا ستون های این کشور را لرزانده از تمام شهروندان این کشور خواست تا واکسن کرونا دریافت نموده و اقدامات پیش گیرانه را شدیدا اتخاذ نمایند.

طی چهار روز گذشته بیش از 300 هزار نفر در این کشور روزانه به ویروس کرونا مبتلا شده اند. این تعداد ابتلا از زمان آغاز کرونا بیشترین آمار در بین تمام نقاط جهان به شمار می رود. همین مسئله باعث افزایش فشار به سیستم بهداشت و درمان هند شده است.

آرویند کجریوال، وزیر ارشد هند نیز امروز (یکشنبه) گفت که باتوجه به افزایش شدید تعداد مبتلایان به کرونا قرنطینه در دهلی تا 3 می ادامه خواهد داشت. تعداد مبتلایان به کرونا در هند طی 24 ساعت گذشته به 349691 مورد رسیده است.

بیمارستان ها در دهلی و سراسر این کشور با توجه به کاهش تخت های بیمارستانی و اکسیژن مجبور به عدم پذیرش بیماران شده اند.

دولت مودی به دلیل صدور مجوز برای برگزاری تجمعات سیاسی و مذهبی در مقطعی که تعداد مبتلایان کمتر از 10 هزار نفر در روز بود و همچنین عدم برنامه ریزی برای تقویت سیستم بهداشتی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

باتوجه به مرگ 2767 نفر تنها در طی شب گذشته به نظر می رسد که این کشور 1.3 میلیارد نفری در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داشته باشد؛ موضوعی که کارشناسان بهداشتی نسبت به وقوع آن هشدار جدی داده اند.

هرچند آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نسبت به افزایش تعداد مبتلایان در هند ابراز تاسف نموده و از همکاری نزدیک آمریکا با دولت هند به عنوان یکی از متحدان نزدیک خود خبر داده اما به نظر می رسد در هند بسیاری انگشت اتهام را به سوی دولت آمریکا گرفته اند و از افزایش کنترل های صادرات برای مواد خام مورد استفاده در فراوری واکسن به دلیل تحریم صادراتی مربوط به ماه فوریه به شدت عصبانی هستند.

موسسه سرم هند SII که بزرگترین فراوری نماینده واکسن به شمار می رود در ماه جاری میلادی از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا ممنوعیت صادرات مواد خام مورد استفاده برای ساخت واکسن آسترازنکا را لغو کند. بعضی دیگر از مقامات آمریکایی مانند راجا کریشنامودی (که دارای ریشه هندی است) از دولت بایدن خواست تا واکسن های استفاده نشده در این کشور که در انبارها نگهداری می شوند را به هند ارسال کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1708

به "آمار باور نکردنی کرونا در هند، مودی: توفان ابتلا به کرونا ستون های هند را لرزانده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار باور نکردنی کرونا در هند، مودی: توفان ابتلا به کرونا ستون های هند را لرزانده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید