آمریکا مانع استفاده شرکت ها از کانال سوئیس در تجارت با ایران است

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران، در گزارشی که از سوی رویترز منتشر شده، تحریم های آمریکا موجب ایجاد اخلال در مبادله اقلام بشردوستانه با ایران عنوان شده است.

آمریکا مانع استفاده شرکت ها از کانال سوئیس در تجارت با ایران است

در این گزارش گفته شده است که مقام های کره جنوبی و ژاپن از انتقال پول نقد به سوئیس برای مبادلات بشردوستانه با ایران بدون اجازه آمریکا خودداری می نمایند.

این مسئله حتی از سوی وزارت خارجه کره جنوبی نیز تأیید شده است.

در این ارتباط حتی یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی که نامش اعلام نشده، گفته است: با توجه به تحریم های آمریکا بازگرداندن پول به صورت نقد امکان پذیر نیست و هر گونه مجوز درباره این وجوه باید از طرف آمریکا صادر گردد.

به گفته این مقام وزارت خارجه کره جنوبی، اگرچه سئول درباره انتقال پول ایران به جهت کانال سوئیس رایزنی هایی را انجام داده، اما آمریکا نظر مثبتی درباره چنین اقدامی ندارد.

این گزارش در حالی منتشر شده که امروز یک شرکت دارویی سوئیسی توانسته داروی ضدسرطان مورد احتیاج را به وسیله کانال مبادلات بشردوستانه این کشور به ایران برساند.

این خبر را وزارت اقتصاد سوئیس عنوان و تائید نموده است که نخستین جابجایی اقتصادی بوسیله این شرکت سوئیسی به وسیله کانال مبادلات بشردوستانه صورت گرفته است.

بهمن ماه سال گذشته، دولت سوئیس در اطلاعیه ای از ایجاد کانال اقتصادی برای مبادلات بشردوستانه با ایران اطلاع داد که شرکت ها را قادر خواهد نمود بدون نگرانی از تحریم های آمریکا این مبادلات را با تهران دنبال نمایند.

با این حال گزارش اخیر رویترز نشان می دهد با وجود فعال شدن کانال مبادلات بشردوستانه سوئیس، اما دیگر شرکت ها از جمله در کره جنوبی و ژاپن قادر به استفاده از این کانال تجاری به دلیل مخالفت های آمریکا نیستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1190

به "آمریکا مانع استفاده شرکت ها از کانال سوئیس در تجارت با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مانع استفاده شرکت ها از کانال سوئیس در تجارت با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید