از تزریق آب مقطر تا داروی ضد چروک به جای واکسن فایزر، اعتراض شهروندان در چند کشور

به گزارش مجله روگذر، در حالی که دنیا با شیوع بیشتر همه گیری کرونا دست و پنجه نرم می نماید و در کوشش است تا با واکسیناسیون بحران کرونا را کنترل کند، تزریق آب مقطر و داروهای عجیب به جای واکسن فایزر باعث اعتراض شهروندان در چند کشور شده است.

از تزریق آب مقطر تا داروی ضد چروک به جای واکسن فایزر، اعتراض شهروندان در چند کشور

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

گروه علم و پیشرفت خبرنگاران؛ آمارها حاکی است تا به امروز بیش از 919 میلیون دز واکسن کرونا در نقاط مختلف دنیا تزریق شده است(بطور متوسط 12 دوز برای هر 100 نفر) و بیشتر این موارد عمدتا مربوط به کشورهای ثروتمند بوده است، در حالی که اتحادیه اروپا کوشش می نماید تاخیر خود را در زمینه واکسیناسیون جبران کند، اما تا به امروز کمتر از 10 درصد از جمعیت اتحادیه اروپا واکسینه شدند.

تزریق سرم به جای واکسن فایزر در فرانسه

براساس خبر منتشر شده از سوی وبسایت francetvinfo.fr، صد و چهل نفر از دریافت کنندگان واکسن فایزر، جای واکسن آب مقطر دریافت کردند! این تخلف در شهر اپرنای، شمال شرقی فرانسه اتفاق افتاده است. در نخستین روز افتتاحیه مرکز واکسیناسیون به متقاضیان دریافت واکسن، سرم فیزیولوژیک تزریق شد.

شهفرایندانی که واکسن آب مقطر دریافت کردند در گفت و گو با رسانه ها متذکر شدند که آنها با اطمینان به دولت برای دریافت واکسن اقدام کردند و تزریق آب مقطر جای واکسن کرونا افتضاحیست که هیچ توجیهی ندارد.

اعتراض مردم فرانسه به تزریق آب مقطر به جای واکسن فایزر

کارشناسان واکسیناسیون به دنبال پاسخ قانع کننده برای اشتباه حیاتی

کارشناسان واکسیناسیون نیز این سوال را مطرح کردند که چطور یک اشتباه ده ها بار تکرار می گردد، اما کسی متوجه آن نمی گردد؛ در حال حاضر پلیس فرانسه با همکاری دستگاه های اطلاعاتی این کشور تحقیقات گسترده ای در خصوص این خطا شروع نموده است.

شیشه های خالی واکسن فایزر با آب مقطر پر شده است

هنوز معین نیست که آیا واکسن تقلبی وارد کشور فرانسه شده یا عوامل این تقلب داخلی بوده و هنگام آماده سازی واکسن مرتکب جرم شده اند؛ در این مرحله علل خطا معین نیست و تحقیقات در حال اجرا است. در حال حاضر یک کارشناس بهداشت برای تقویت اقدامات ایمنی به محل واکسیناسیون فرستاده شده تا ناظر بر فرایند اجرایی باشد؛ تزریق سرم فیزیولوژیکی هیچ تاثیری بر سلامتی ندارد و درواقع یک محلول آب نمک است که در درمان های مختلف مانند پاک کردن زخم ها، یا به عنوان رقیق کننده در هنگام تزریق استفاده می گردد.

تزریق واکسن تقلبی در مکزیک و لهستان

به گفته رسانه های آمریکایی شرکت فایزر روز چهارشنبه تأیید کرد که دزهای مشکوک واکسن ویروس کرونا که در مکزیک و لهستان کشف و ضبط شده، جعلی است و محصول این شرکت نیست. در یک گزارش در وال استریت ژورنال آمده است که در یک کلینیک در مکزیک حدود 80 نفر دز جعلی واکسن فایزر دریافت نموده اند که به نظر می رسید از نظر جسمی بی ضرر بوده اما واکسن کرونا نبوده و هیچ گونه محافظتی در برابر بیماری کرونا ندارد. افرادی که واکسن تقلبی دریافت کردند به ازای هر دز هزار دلار پرداخت کردند!

تأیید تزریق واکسن جعلی توسط وزارت بهداشت مکزیک

هوگو لوپز گاتل، معاون وزیر بهداشت مکزیک کشف واکسن های جعلی کووید را که در مکزیک به فروش می رسد تأیید کرد و گفت: واکسن ها نه تنها جعلی هستند، بلکه با قیمت بسیار گزاف به فروش می رسند. به همین دلیل سخنگوی شرکت فایزر نیز یادآور شد، سهولت در تجارت الکترونیکی و ناشناس بودن بستر اینترنت منجر به فروش واکسن های جعلی شده است.

محتوای کرم ضد چروک در قالب واکسن کرونا

واکسن جعلی که در لهستان نیز کشف شده شرایط عجیبت تری دارد؛ شرکت فایزر بیان کرد، مایعات موجود در ویال های توقیف شده در لهستان یک ماده آرایشی بوده که گمان می رود کرم ضد چروک باشد.

عرضه بسیار محدود واکسن کرونا و شیوع بیشتر همه گیری در هفته های اخیر فرصتی مناسب را برای کلاهبرداران فراهم نموده تا با رائه واکسن جعلی سلامت مردم را به مخاطره بیندازند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1629

به "از تزریق آب مقطر تا داروی ضد چروک به جای واکسن فایزر، اعتراض شهروندان در چند کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از تزریق آب مقطر تا داروی ضد چروک به جای واکسن فایزر، اعتراض شهروندان در چند کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید