اقدام تازه دیوان عالی آمریکا علیه ترامپ

به گزارش مجله روگذر، ایرنا نوشت: دیوان عالی آمریکا دسترسی دادستان های نیویورک به اسناد مالیاتی ترامپ را مجاز و در عین حال دسترسی کنگره به این اسناد را ممنوع خاطرنشان کرد.

اقدام تازه دیوان عالی آمریکا علیه ترامپ

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

تارنمای خبری هیل گزارش داد دیوان عالی آمریکا عصر پنجشنبه در حکمی خاطرنشان کرد که دادستان های نیویورک که در حال تحقیق درباره اموال دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور هستند، می توانند به اسناد و اظهارنامه های اقتصادیاتی او دسترسی داشته باشند.

دیوان عالی آمریکا در عین حال از ارایه دسترسی مشابه به سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا که خواهان در اختیار داشتن اسناد اقتصادیاتی ترامپ بودند، خودداری کرد.

به نوشته هیل، دسترسی اعطا شده به دادستان منطقه ای منهتن در شهر نیویورک این احتمال را که اظهارنامه های اقتصادیاتی ترامپ منتشر شده و در اختیار عموم قرار گیرد، بیشتر کرد اما تعیین نیست که این اتفاق تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر (آبان ماه) بیافتد.

ترامپ، نخستین رییس جمهوری پس از ریچارد نیکسون رییس جمهوری سال های 1970میلادی آمریکاست که از انتشار اظهارنامه های اقتصادیاتی اش خودداری نموده است. این مسأله، به برآورد ها در خصوص ارزش واقعی دارایی های وی دامن زده است.

نمایندگان دموکرات از زمان در اختیار دریافت کنترل مجلس نمایندگان آمریکا مشتاق بوده اند اسناد اقتصادی ترامپ را دریافت و آنالیز نمایند.

چند کمیته کنگره با انتشار احضاریه هایی برای شرکت حسابدار ترامپ موسوم به مازار و دویچه بانک و بانک آمریکایی کپیتال وان، خواهان دسترسی به سوابق اقتصادی رییس جمهوری از سال های 2011 تا 2018 شده اند.

دادگاهی در آمریکا چندی پیش از دویچه بانک خواست اسناد اقتصادی ترامپ را ارائه دهد. بر اساس حکم دادگاه، قرار بود این بانک آلمانی اسناد اقتصادی ترامپ را تحویل دهد اما وکلای او برای سومین بار پیروز شدند با مراجعه به دیوان عالی آمریکا اجرای آن را متوقف نمایند.

نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا به طور معمول اظهارنامه اقتصادیاتی خود را در طول مبارزات انتخاباتی منتشر می نمایند اما ترامپ از دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 به بهانه های مختلف، از انتشار این اسناد خودداری نموده است. او همچنین پس از حضور در کاخ سفید، برای انتشار و ارائه این اسناد و دیگر مدارک اقتصادی خود به مجلس نمایندگان مانع تراشی نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1164

به "اقدام تازه دیوان عالی آمریکا علیه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام تازه دیوان عالی آمریکا علیه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید