امنیت مرزنشینان برای ما مهم است، پیشنهاد ابتکاری حل بحران قره باغ را با همسایگان مطرح می کنم

به گزارش مجله روگذر، معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره سفر خود به کشور های آذربایجان، روسیه، ارمنستان و ترکیه گفت: در این سفر حامل پیشنهاد ابتکاری جمهوری اسلامی ایران برای حل مسالمت آمیز جنگ میان دو همسایه هستم و در دیدارهایم با مسئولان دو کشور به تبیین آن خواهم پرداخت.

امنیت مرزنشینان برای ما مهم است، پیشنهاد ابتکاری حل بحران قره باغ را با همسایگان مطرح می کنم

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در شمال با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سیدعباس عراقچی امروز در ملاقات با استاندار آذربایجان شرقی در تبریز با اشاره به اینکه تبریز و آذربایجان از ستون های ایران هستند، گفت: امنیت مرزنشینان و مردم برای ما بسیار مهم است و من در شروع سفر خود به کشور های آذربایجان، روسیه، ارمنستان و ترکیه، ضمن بازدید میدانی از مرز های آذربایجان شرقی و اردبیل، با مسئولان این استان ها هم فکری می کنم.

وی اضافه نمود: ما سه سد مشترک با آذربایجان داریم و مسائلی در این خصوص وجود دارد که فردا درخصوص آن ها با طرف آذربایجانی در باکو گفت گو خواهیم کرد.

عراقچی گفت: در این سفر حامل پیشنهاد ابتکاری جمهوری اسلامی ایران برای حل مسالمت آمیز جنگ میان دو همسایه هستم و در ملاقاتهایم با مسئولان دو کشور به تبیین آن خواهم پرداخت.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد با یاری همه کشور های موثر منطقه، آرامش و صلح در منطقه حکم فرما گردد.

مردم آذربایجان برای سربلندی ایران جان فشانی نموده اند

استاندار آذربایجان شرقی هویت ایران مدرن را مدیون دلیرمردان و شیرزنان آذربایجان دانست و گفت: مردم غیور آذربایجان در انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی برای اقتدار و سربلندی ایران عزیز از جان گذشتگی نموده اند.

محمدرضا پورمحمدی در ملاقات معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه که قبل از سفر منطقه ای وی صورت گرفت، با تاکید بر استفاده از ظرفیت اقوام، برای رشد توسعه و اقتدار کشور، گفت: ایران متشکل از اقوام مختلف است که عاشق این سرزمین هستند و باید با گسترش رفاه و عدالت و نگاهی نو به اقوام، از ظرفیت همه آن ها استفاده کرد.

وی با اشاره به بازدید خود از مناطق مرزی خداآفرین، گفت: مرزنشینان این منطقه با وجود خطرات ناشی از جنگ قره باغ و اصابت صد ها خمپاره و راکت طرف های درگیر به نقاط مرزی، اظهار می کردند که مدافع امنیت و استقلال ایران هستند و خانه خود را ترک نمی نمایند.

پورمحمدی با اشاره به مکاتبات خود با وزارت امور خارجه درخصوص امنیت مرزها، گفت: آذربایجان و ارمنستان همسایگان ما هستند و ما با احترام به تمامیت ارضی کشورها، هوادار حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ و سرانجام دادن به اشغال گری هستیم و حتماً دستگاه دیپلماسی کشور نیز در این خصوص اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1299

به "امنیت مرزنشینان برای ما مهم است، پیشنهاد ابتکاری حل بحران قره باغ را با همسایگان مطرح می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت مرزنشینان برای ما مهم است، پیشنهاد ابتکاری حل بحران قره باغ را با همسایگان مطرح می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید