اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند، بدهی مالیاتی نداریم، به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم

به گزارش مجله روگذر، نشست خبری رئیس فدراسیون کبدی و مدیر عامل منطقه آزاد کیش و همزمان با روز ملی کبدی عصر امروز برگزار گردید.

اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند، بدهی مالیاتی نداریم، به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، نشست خبری رئیس فدراسیون کبدی و دکتر مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش و همزمان با روز ملی کبدی عصر امروز برگزار گردید.

عباس اورسجی، رئیس فدراسیون کبدی در خصوص میزبانی نخستین دوره مسابقات کبدی جوانان دنیا در کیش گفت: پس از سالیان سال کوشش در رشته کبدی و از سال 1375 رشد چشمگیری در کشور داشتیم. در همه حضورهای کبدی روی سکو بودیم اما همیشه از هندوستان شکست می خوردیم چون این کشور وسعت بازیکنان زیادی دارد. این کشور 7 تا 8 هزار باشگاه کبدی دارد اما کوشش شبانه روزی مربیان و ورزشکاران کشورمان به نتیجه رسید و در بهترین آوردگاه ها و بازی های آسیایی اندونزی با انتخاب بهترین بازیکنان و مربیان توانستیم ثابت کنیم کبدی در بعد قهرمانی حرف های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم با توسعه این رشته و رایزنی با سایر کشورها این رشته المپیکی گردد.

وی اضافه نمود: اگر قرار باشد در رشته تیمی به مدال المپیک برسیم مطمئن باشید این مدال در کبدی خواهد بود. در مسابقات کیش علاوه بر کشورهای عضو از چند کشور دیگر نیز دعوت کردیم. کیش این میزبانی را قبول نموده و امیدواریم با همکاری یکدیگر میزبان خوبی برای این مسابقات باشیم. فرصت و امکانات کیش می تواند در شناسایی ایران برای سایر مسابقات یاری کند.

اورسجی تاکید نمود: نایب رئیسی فدراسیون دنیای در اختیار ایران است اما حق طبیعی ایران است که بر صندلی های مهم تر تکیه بزند . ما با قرار دریافت روی سکوی قهرمانی کاری می کنیم که سایر کشورها در مقابل ما دچار استرس شوند و این گونه نباشد که همیشه قهرمانی در اختیار یک کشور باشد.

دکتر مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش در این نشست خبری گفت: جزیره کیش به برکت کوشش ها در تمام دولت ها امروز به یک منطقه با ظرفیت بالا برای موضوعات مختلف از جمله ورزش تبدیل شده است. ما در کیش بیش از 43 هزار متر مسقف و 140 هزار متر مربع فضای باز ورزشی داریم. در حال به روزرسانی امکانات هستیم. تفاهم نامه ای هم با تاج برای کمپ های فوتبال امضا کردیم که امیدواریم به جام دنیای هم برسد. در ورزش های ساحلی اراده جدی داریم که به یک پایگاه تبدیل شویم. آمادگی داریم مجموعه میزبان شایسته ای برای این مسابقات دنیای باشد.

در ادامه این نشست دکتر اورسجی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در خصوص توجه به استعدادها و تیم های پایه در رشته کبدی گفت: اگر تمام تمرکز روی بزرگسالان باشد آینده را از دست خواهیم داد. ما 70 تا 80 درصد تیم سالیان آینده در دنیا و بازی های آسیایی را همین جوانان تشکیل می دهند. ما برای جوانان برنامه داریم و مسابقات قهرمانی کشور در بخش جوانان را برگزار کردیم. قرار است هر سه ماه یکبار برای استعدادها اردو خواهیم داشت تا پشتوانه سازی کنیم. کشور را به 8 قسمت تقسیم کردیم و مربیان تیم ملی به مربیان استانی آموزش علمی و صحیح خواهند داد.اگر بچه ها در استان ها آموزش صحیح ببینند در اردوهای تیم ملی کار مربیان راحت تر است.

وی در خصوص حضور اسپانسرها در کنار فدراسیون یادآور شد: 15 امین سال تاسیس فدراسیون کبدی است و رشد خوبی داشته است. با وجود عمر کوتاه این رشته در بحث قهرمانی در صندلی خوبی هستیم و این نشان می دهد راستا خوبی طی شده است. امروز پول و ماشین و ساختمان سرمایه ما نیست بلکه افراد متخصص و دانش و بازیکنان سرمایه ما هستند. ما نمی توانیم توقع اسپانسر خوب داشته باشیم اما از لیگ سال گذشته با پخش تلویزیونی کار شروع شد و حدود 240 تا 250 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی اسپانسر از ما حمایت کرد. لیگ ستارگان دنیا با حضور 15 لژیونر و مربی ایرانی بین 600 تا 700 میلیون بیننده دارد و راغب هستند در مباحث اسپانسری کنار ما باشند.

اورسجی در خصوص حضور کبدی در المپیک یادآور شد: بعید است کبدی به المپیک 2024 برسد و باید تعداد کشورها به جایی برسد که بتوانیم درخواست حضور در المپیک را بدهیم. شنیده ایم که هند برای المپیک های آینده درخواست میزبانی را داده و اگر این اتفاق بیفتد قطعا کبدی در المپیک خواهد بود.

وی در خصوص نگاه مسئولین ورزش طی یک سال گذشته از کبدی گفت: بدون مساعدت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نمی توانیم گام برداریم . نگاه ویژه به این رشته وجود دارد و صالحی امیری و سلطانی فر مدام از وضعیت ما می پرسند. برای ساخت سالن نیز وزارت ورزش در مجموعه آزادی زمینی را در نظر دارد ما به دنبال زمینی در شرق تهران هستیم اگر این اتفاق بیفتد و با احداث سالن اختصاصی کبدی منابع درآمدی فدراسیون را تامین کنیم . دکتر صالحی امیری نیز تقبل کردند بخشی از هزینه میزبانی مسابقات دنیای را بپردازند.

وی در خصوص قول پرداخت پاداش به بازیکنان در صورت قهرمانی در بازی های آسیایی گفت: من در جریان اردوها دیدم خانم ها با انگیزه کار می نمایند و حیفم آمد که به آنها روحیه ندهم و گفتم در صورت قهرمانی 10 سکه می دهم اما نگفتیم چه سکه ای می دهیم. آن موقع سکه یک میلیون بود نه 5 میلیون! 10 سکه خیلی مبلغ بالایی است.قرار است جشنی برگزار کنیم و از چند ارگان نیز در بحث منابع اقتصادی قول گرفتیم و یاریی به خانم ها و آقایان خواهیم داشت .

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص توسعه کبدی در کشور توضیح داد: از تک بعدی بودن رشته خارج شدیم و آذربایجان غربی و همدان و مازندران در کشور پیروز بودند و این رشته مختص به یک یا دو شهر نیست و با عدالت در کشور توسعه یافته است و تبعیض وجود ندارد.

وی در خصوص برنامه ریزی برای جلوگیری از تکرار اتفاقات مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان اعلام نمود: کارهای اجرایی احتیاج به مراقبت ویژه دارد. ما برنامه ریزی ها را کردیم ولی اتفاقات قابل پیش بینی نیست و گاهی شیطنت هایی از طرف بعضی انجام می گردد. می توانست آن فرد عکس را منتشر نکند و در آن شرایط کشور آن حاشیه را درست نمی کرد و نباید با دست خودمان تیشه به ریشه کشور بزنیم.

اورسجی در خصوص برگزاری مسابقات جوانان دنیا در بخش بانوان گفت: مالزی برای مسابقات دختران اعلام میزبانی نموده ولی نه مکتوب به فدراسیون دنیای اعلام نموده و نه تاریخ گفته است. احتمالا تا شش ماه آینده در بخش بانوان مسابقات برگزار می گردد.

وی در خصوص تعداد تیم های شرکت نماینده در مسابقات دنیای کیش اعلام نمود: 24 کشور را دعوت کردیم البته می توانستیم 40 کشور را دعوت کنیم اما در بحث فنی آن رشد فنی وجود نداشت و سطح کیفی مسابقات پایین می آمد. از کشورهایی دعوت کردیم که در کبدی قدمت داشته باشند بعلاوه هزینه زیادی به کشور تحمیل نگردد. فدراسیون دنیای خواست بلیت از طرف ایران باشد ولی با توجه به نایب رئیسی من در فدراسیون دنیای، زیر بار نرفتیم و فقط هزینه حضور داوران را پرداخت می کنیم. اگر تیم ها از تهران به کیش بروند مسئله ترانسفر را تقبل کردیم. 16 کشور برای حضور در کیش اعلام آمادگی کردند و بعضی از کشورها دنبال آفرهایی هستند که به مسابقات بیایند و محتمل است تعداد تیم ها به 20 کشور برسد. ما در کوششیم تا از 5 قاره حداقل یک کشور در مسابقات باشد تا وقتی از شورای المپیک درخواست حضور در المپیک را می کنیم بگوییم این رشته در تمام قاره ها فراگیر است . این مسابقات از 18 تا 25 آبان ماه برگزار می گردد.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص موضوع بدهی اقتصادیاتی گفت: خداراشکر جزو فدراسیون هایی هستیم که عملکردمان در سال 97 در مباحث اقتصادی مطلوب بود و در بحث اقتصادیاتی مبلغ 12 میلیون بدهی داشتیم که پرداخت کردیم. خداراشکر هیچ بدهی به جایی نداریم .

اورسجی تاکید نمود: برای اعزام لژیونرها به لیگ ستارگان خیلی برنامه نداشتیم و تنها منبع آنها فدراسیون بود و ما هر سال 6 بازیکن را فقط اعزام می کردیم. من در تمام ایام عید را وقت گذاشتم و تعداد لژیونرها را افزایش دادیم و به 16 نفر رساندیم . شاخص و چارچوب را معین کردیم تا حق کسی از بین برود. در هیئت رئیسه مصوب کردیم 8 تا 9 درصد مبالغ را به فدراسیون بدهند که برای آن هم چارچوب معین کردیم تا در بحث توسعه کبدی هزینه گردد.

وی در انتها در خصوص مربی تیم بانوان گفت: چندین جلسه با کمیته فنی داشتیم تا در بحث مربیان داخلی به نتیجه برسیم.با مربی هندی در جاکارتا طلا گرفتیم و اگر با مربی داخلی به فینال نرسیم باید جوابگو باشیم. در چند هفته آینده در خصوص داخلی به جمع بندی می رسیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 368

به "اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند، بدهی مالیاتی نداریم، به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند، بدهی مالیاتی نداریم، به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید