برکناری 4 شهردار دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با تروریسم

به گزارش مجله روگذر، دولت ترکیه در ادامه اخراج شهردارانی که مورد حمایت احزاب کُرد هستند، 4 شهردار در استان های شانلی اورفه و ماردین را برکنار کرد.

برکناری 4 شهردار دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با تروریسم

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه اقدامات سرکوبگرانه دولت ترکیه علیه مخالفان و پاکسازی این کشور از اعضای گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) چهار شهردار کُرد از سمت خود برکنار شدند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، شهرداران سوروچ در استان شانلی اورفه و مازی داغی، ساوور و دریک در استان ماردین از سوی فرمانداری های متبوع تعلیق شده و برای آنها جایگزین معین شد.

با اینکه این چهار شهردار مورد حمایت حزب کُردی دموکراتیک مردمان (ه.د.پ) بودند و به صورت مستقیم با رای مردم در انتخابات شهرداری و شوراهای شهر ترکیه در ماه مارس انتخاب شده بودند، اما دولت آنکارا به آنها اتهام همکاری با گروهک پ.ک.ک (که از نظر آنکارا تروریستی) زده و به همین دلیل اخراج شدند.

از ماه مارس سال جاری (بعد از انتخابات مذکور) دولت ترکیه 24 شهردار را به اتهام حمایت از گروه های تروریستی برکنار نموده است.

سه روز قبل نیز چهار شهردار در استان های کُردنشین دیاربکر، شرناق و تونجلی به دستور وزارت کشور ترکیه برکنار شده بودند. (جزئیات بیشتر)

گروه پ.ک.ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می گردد، بعد از شکستن توافق آتش بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سر گرفت. این گروه از سال 1984 مبارزه مسلحانه ای را با دولت ترکیه شروع نموده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از چهل هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری های سی ساله کشته شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 667

به "برکناری 4 شهردار دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکناری 4 شهردار دیگر در ترکیه به اتهام ارتباط با تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید