تحویل 400 واحد طرح اقدام ملی مسکن در آینده نزدیک

به گزارش مجله روگذر، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از یک میلیون و 200 هزار واحد برنامه ریزی شده در طرح اقدام ملی، بیش از 400 هزار واحد در مرحله ساخت است که به زودی تحویل متقاضیان می گردد.

تحویل 400 واحد طرح اقدام ملی مسکن در آینده نزدیک

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه اقتصادی مجله روگذر، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر سیما درباره نهضت خانه سازی گفت: موضوع مسکن از نظر تاثیر پذیری و تاثیر گذاری یک موضوع فرابخشی است و در شرایط ویژه اقتصادی مسکن یکی از موضوعات اساسی برای تحرک اقتصاد است.

وی اضافه نمود: سه استراتژی برای مسکن در وزارت راه طراحی شده که یکی از آنها فراوری انبوه مسکن است که بر اساس احتیاجمندی ها در طرح جامع ملی مسکن در سال 900 تا یک میلیون واحد مسکونی در کشور احتیاج داریم که باید در چندسال آینده این احتیاجها تامین گردد بنابرین خانه سازی در مقیاس عظیم مدنظر است. در طرح اقدام ملی که طرحی متنوع است در شهرهایی که زمین دولتی داشته باشیم به صورت گروهی به گروه های سه نفر به بالا واگذار می گردد و در این طرح بیش از 60 هزار واحد به این گروهها واگذار می گردد. در ساخت و ساز انبوه نیز به تعاونی های خوشنام واگذار صورت می گیرد علاوه بر این از ابتدای سال از تمامی سازندگان بخش خصوصی که زمین دارند خواسته شده دارایی خود را در طرح اقدام ملی به اشتراک بگذارند که استقبال خوبی هم شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در یکسالی که این طرح آغاز شده است، برای بیش از یک میلیون و 200 هزار واحد برنامه ریزی شده که از این تعداد بیش از ساخت 400 هزار واحد مراحل اجرایی آغاز شده و در مرحله ساخت است و براساس آخرین اعلام بعد از دهه اول محرم در مراسم رسمی به عنوان نمادین از واحدهای ساخته شده رونمایی می گردد.

محمودزاده گفت: با مصوبه دولت شرکت ها و سازمان های دولتی می توانند زمین های خود را به صندوق زمین و مسکن تبدیل نمایند مردم می توانند سهام دار شوند و کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند از این طریق اقدام نمایند. برنامه ریزی برای همه دهک های جامعه است اما اولویت برای دهک های متوسط و پایین است که احتیاج به یاری بیشتر دولت دارند. در طرح اقدام ملی و مشارکت میزان خدمات دهی و سرویس مساوی نیست و میزان یاری بر اساس توان اقتصادی متفاوت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از اقدامات در راستای جداسازی سرمایه گذاری از مصرف مسکن، راه اندازی سامانه املاک است که لیست خانه های خالی اعلام خواهد شد. استفاده از صندوق مسکن با منابعی که پیش بینی شده می تواند پشتوانه ای برای فراوری مسکن باشد و در این راستا خللی ایجاد نگردد.

محمودزاده گفت: در اتمام پروژه مسکن مهر از 480 هزار مسکن مهر، حدود 60 هزار واحد باقی مانده که به تدریج به متقاضیان تحویل می گردد. برای واحدهای نیمه تمام بخش خصوصی و مالکین خانه های خالی نیز باید حداقل خانه های خالی نیز به چرخه مسکن وارد گردد.

وی اضافه نمود: با همکاری ویژه قوه قضائیه و ستاد کرونا مصوبه خوبی برای ساخت مسکن تصویب شد، برای ودیعه مسکن نیز با یاری ستاد کرونا و تخصیص مبلغ قبل از بییستم مرداد مستاجران به بانکها معرفی و بانک عامل معین می گردد، مساعدت ویژه بانک مرکزی برای دریافت وام در کمترین زمان ممکن بوده است. با توجه به اینکه سقف وام در تهران و کلانشهرها متفاوت است حدود 700 هزار خانوار از اعتبار یاری ودیعه مسکن تسهیلات دریافت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1113

به "تحویل 400 واحد طرح اقدام ملی مسکن در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل 400 واحد طرح اقدام ملی مسکن در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید