تداوم خصومت با شرکت های فناوری چینی در دولت جدید آمریکا

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسلش گیر، اگر چه دولت بایدن میخواهد تغییراتی در سیاست های مالی و سیاست خارجی ایالات متحده ایجاد کند، اما این بدان معنا نیست که شرکت های فناوری چینی شاهد حذف محدودیت های شدید وضع شده از سوی دولت ترامپ باشند.

تداوم خصومت با شرکت های فناوری چینی در دولت جدید آمریکا

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جیا ریموندو فرد منتخب جو بایدن برای تصدی وزارت بازرگانی آمریکا و همکاران وی نیز که چین را مهم ترین رقیب سیاسی و مالی ایالات متحده می دانند، هیچ تمایلی به میدان دادن به شرکت های چینی برای فعالیت های گسترده بازرگانی و تجاری در این کشور ندارند. زیرا آنها نیز مدعی هستند که شرکت های چینی مذکور تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده محسوب می شوند.

هواوی از سوی دولت جدید آمریکا نیز به پشتیبانی از فعالیت های خرابکارانه پکن متهم شده و کاخ سفید مدعی است این شرکت امکانات شبکه ای و کسب و کار خود در حوزه تلفن همراه را برای جاسوسی در اختیار دولت چین قرار داده است.

بر همین اساس شرکت های آمریکایی کماکان حق صادرات هیچ محصول ساخته شده با فناوری های این کشور را به چین ندارند و این محدودیت شرکت های غیرآمریکایی که از فناوری شرکت های آمریکایی استفاده می نمایند را نیز در برمی گیرد.

هواوی در واکنش به این محدودیت ها برای فراوری تراشه ها و نرم افزارها و سیستم عامل های اختصاصی خود کوشش نموده است. به نظر می رسد شرکت های فناوری چینی چاره ای جز تکیه بر توان داخلی خود و خودکفایی در حوزه های مختلف فناوری ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1558

به "تداوم خصومت با شرکت های فناوری چینی در دولت جدید آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم خصومت با شرکت های فناوری چینی در دولت جدید آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید