دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر کاخ سفید

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گرینوالد روزنامه نگاری آمریکایی است که به ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان سیا که این اسناد را در اختیار داشت، یاری کرد تا آنها را در نشریات چاپ کند. وی بعد از این اقدام برای حفظ امنیت و جان خود به برزیل مهاجرت کرد. اما با روی کار آمدن یک دولت راستگرا و حامی ترامپ در برزیل شرایط برای وی در این کشور سخت شد.

دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر کاخ سفید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

بر اساس دادخواست 95 صفحه ای که بر علیه گرینوالد در برزیل تنظیم شده، وی بخشی از یک سازمان جنایتکار است که در سال 2019 گوشی های چندین مقام دولتی و قضائی را در برزیل هک نموده اند.

اتهامات یادشده پس از آن به گرینوالد وارد شد که وب سایت اینترسپت متعلق به این روزنامه نگار گزارش های متعددی را منتشر کرد و در آنها رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی بعضی از عالی ترین مقامات دولتی برزیل و از جمله وزیر دادگستری این کشور سرجیو مورو افشا شد.

اطلاعات موجود در این گزارش که شامل پیغام های تلفنی خصوصی رد و بدل شده این افراد بود، مقامات قضائی را به این نتیجه رسانده که گلن گرینوالد نقش مستقیمی در جهت هک کردن گوشی های مسئولان مذکور داشته است. در جولای گذشته چهار نفر در برزیل به اتهام مشارکت در این حمله هکری دستگیر شدند.

گرینوالد این اتهام زنی ها را تلاشی برای حمله به آزادی بیان در برزیل و انتقام گیری از افشاگری های خود بر علیه مقامات فاسد برزیلی دانسته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 724

به "دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید