سلطانی فر: هیچ مسئله ای برای حضور زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای رشته های سالنی وجود ندارد

به گزارش مجله روگذر، وزیر ورزش و جوانان گفت: بانوان با رعایت ملاحظات شرعی و فرهنگی، در سالن های ورزشی حضور پیدا نموده و تیم مورد علاقه خود را تشویق می نمایند.

سلطانی فر: هیچ مسئله ای برای حضور زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای رشته های سالنی وجود ندارد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در وزارت ورزش و جوانان، علاوه بر توسعه زیرساخت ها و تجهیز اماکن ورزشی ویژه بانوان در دو بخش ورزش همگانی و قهرمانی اقدامات ویژه ای انجام شده است. همچنین در حوزه قهرمانی، با موافقت فدراسیون های دنیای، زمینه حضور رشته های مختلف مثل بسکتبال که بیش از 30 سال امکان شرکت در رویدادها و مسابقات ورزشی را نداشت را با حفظ موازین شرعی و فرهنگی مناسب برای شرکت در رقابت های ورزشی فراهم کردیم.

وی اضافه نمود: یکی از اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید، حضور زنان در ورزشگاه ها برای تماشای رقابت های ملی بود که با ایجاد شرایط مساعد این امکان فراهم آمد و بانوان ما توانستند، چند رویداد ملی فوتبال را از نزدیک تماشا نمایند. درحال حاضر هیچ مسئله ای برای حضور زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای رشته های سالنی وجود ندارد و با رعایت ملاحظات شرعی و فرهنگی، بانوان ما در سالن های ورزشی حضور پیدا نموده و تیم مورد علاقه خود را تشویق می نمایند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: یکی از اهداف ما این است که در کنار منابع، ظرفیت ها و نیروی انسانی بتوانیم از پتانسیل سایر ارگان ها و نهادها استفاده کنیم. ما بر این باور هستیم که استفاده از سایر ظرفیت ها برای توسعه ورزش با هدف ارتقا سطح سلامتی و نشاط عمومی، اقدامی ارزشمند است.

سلطظانی فر گفت: دغدغه دولت علاوه بر تامین معاش و ایجاد بهترین شرایط برای زیست مردم، ارتقا سطح سلامتی آن ها است و طرحی که امروز با همکاری وزارت ورزش و جوانان و معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به امضا رسید، در جهت ارتقا بهداشت جسمی، روانی و اجتماعی خانواده ها است. امروزه در شهرهای مختلف علاوه بر وزارت ورزش و جوانان که برای گسترش فضاهای ورزشی کوشش بسیاری نموده است، شهرداری ها، دانشگاه ها، واحدهای مختلف صنعتی، نیروهای مسلح، مکان های ورزشی را احداث نموده اند که در اختیار بانوان کشورمان قرار می گیرد.

وی عنوان نمود: در ورزش روستایی و عشایری خلا عظیمی داشتیم که این تفاهم نامه، آغازی برای یک حرکت عظیم است تا بتوانیم اگر صدماتی به دختران و زنان کشورمان در مناطق محروم وارد شده با ارائه راه حل مناسب صدمات را مرتفع کنیم. امیدواریم بتوانیم با تعامل و همدلی مردان و زنانی سالم به لحاط جسمی و روانی داشته باشیم تا همگان در راستا توسعه به ایرانی آباد یاری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1345

به "سلطانی فر: هیچ مسئله ای برای حضور زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای رشته های سالنی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: هیچ مسئله ای برای حضور زنان علاقه مند به ورزش برای تماشای رشته های سالنی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید