سودان، سفر حمدوک و برهان به عربستان و امارات

به گزارش مجله روگذر، رئیس شورای حاکمیتی و نخست وزیر دولت انتقالی سودان در راس یک هیئت بلندپایه از مقامات این کشور امروز به عربستان و پس از آن به امارات می روند تا با مقامات بلندپایه ریاض و ابوظبی دیدار و گفت وگو نمایند.

سودان، سفر حمدوک و برهان به عربستان و امارات

به گزارش گروه بین الملل مجله روگذر، به دنبال تشکیل شورای حاکمیتی و دولت انتقالی سودان مصر، عربستان، امارات ، فرانسه ... از مقامات خارطوم دعوت کردند که به این کشورها سفر نمایند. قاهره ، ریاض و ابوظبی با حمایت از نظامیان سودانی نقش موثری در ساختار قدرت در سودان جدید ایفا کردند. سودان از لحاظ راهبردی، نظامی ، سیاسی و مالی برای مصر، عربستان و امارات بسیار مهم است. به همین دلیل می کوشند، چیدمان ساختار قدرت در خارطوم در راستای منافع آنها باشد و از همین روند حمایت می نمایند.

سرلشکر عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیتی و عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان در راس یک هیئت بلندپایه از مقامات این کشور امروز در یک سفر یک روزه به عربستان می روند تا با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و محمدبن سلمان ولیعهد این کشور دیدار و درباره گسترش مناسبات دوجانبه گفت وگو نمایند.

به نوشته روزنامه الانتباهه چاپ خارطوم، اسماء عبدالله وزیر خارجه، ابراهیم احمد بدوی وزیر دارایی ، مدنی عباس وزیر صنعت و بازرگانی، ابوبکر حمبالب رئیس دستگاه اطلاعات وامنیت سودان برهان و حمدوک را دراین سفر همراهی می نمایند

این هیئت سودانی فردا صبح عربستان را به مقصد ابوظبی ترک خواهد نمود تا سرلشکر برهان و حمدوک با محمد بن زاید ولیعهد امارات و سایر مقامات این کشور دیدار و درباره گسترش همکاری های دوجانبه گفت وگو نمایند.

سفر هیئت بلندپایه سودانی به عربستان و امارات بنا به دعوت ریاض و ابوظبی اجرا شده و قرار است طی آن، همکاری های دوجانبه و چالش های سیاسی و مالی پیش روی سودان مورد بحث و آنالیز قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 543

به "سودان، سفر حمدوک و برهان به عربستان و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان، سفر حمدوک و برهان به عربستان و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید