فرصت نام نویسی وام اجاره تمام شد

به گزارش مجله روگذر، به گزارش خبرنگاران، خاتمه بهمن ماه آخرین مهلت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شده است. البته بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی کماکان به کسانی که پیش از این نسبت به بارگذاری مدارک و تشکیل پرونده در بانک اقدام کرده اند تسهیلات پرداخت می شود اما فرصت نام نویسی جدید تمام شده است.

فرصت نام نویسی وام اجاره تمام شد

مردادماه امسال ستاد ملی کرونا پرداخت تسهیلات 50، 30 و 15 میلیون تومانی کمک ودیعه مسکن به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک با نرخ سود 13 درصد برای مستاجران به تصویب رساند.

حدود 708 هزار نفر از ثبت نام کنندگان واجد شرایط دریافت این وام شناخته شدند که 330 هزار نفر به بانک معرفی شده، تا کنون 220 هزار نفر تشکیل پرونده داده و 200 هزار نفر تسهیلات را دریافت کرده اند.

محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ گفت: حدود 370 نفری که به بانک معرفی نشده اند نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نکرده اند که دیگر امکان پرداخت وام اجاره به این افراد وجود ندارد. تعدادی از افراد از مردادماه و برخی دیگر از مهرماه فرصت ارایه مدارک داشته اند که این اقدام صورت نگرفت.

با توجه به اینکه بانکها در انتها سال حسابهای خود را می بندند از فردا یکم اسفندماه معرفی جدید به بانک برای دریافت کمک ودیعه مسکن انجام نخواهد شد.

تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان 50، 30 و 15 میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات 13 درصد است.

نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در انتها سال، اصل آن را پرداخت کنند.

در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه 540 هزار تومان، کلانشهرها 320 هزار تومان و سایر شهرها 160 هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

منبع:ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1545

به "فرصت نام نویسی وام اجاره تمام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت نام نویسی وام اجاره تمام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید