فیلم های سینمایی نو بالاخره چه زمانی اکران می شوند؟

به گزارش مجله روگذر، پس از فیلم های شین، نمور، پسر دلفینی، بانک زده ها و خیزش، غرش، آتش نزدیک به یک ماه است که فیلم های جدیدی به چرخه اکران سینماها اضافه نشده اند.

فیلم های سینمایی نو بالاخره چه زمانی اکران می شوند؟

به گزارش خبرنگاران، بعد از فیلم های شین، نمور، پسر دلفینی، بانک زده ها و خیزش، غرش، آتش نزدیک به یک ماه است که فیلم های نوی به چرخه اکران سینماها اضافه نشده اند و باید دید که چه زمانی بالاخره سینما فیلم های تازه را به خود می بیند.

فیلم سینمایی شین به کارگردانی میثم کزازی و فیلم سینمایی نمور به کارگردانی داوود بیدل آخرین فیلم هایی بودند که در تاریخ 16 شهریور به اکران در سینماها پیوستند و پیش از آنها نیز انیمیشن پسر دلفینی به کارگردانی محمد خیراندیش، فیلم سینمایی بانک زده ها به کارگردانی جواد اردکانی و فیلم هندی خیزش، غرش، آتش در تاریخ 9 شهریور به چرخه اکران اضافه شده بودند.

چهاردهمین جلسه شورای صنفی نمایش درحالی روز یکشنبه 10 مهرماه در خانه سینما برگزار گردید که در این جلسه زمان اکران ویژه فیلم جنگ جهانی سوم هومن سیدی در پردیس سینمایی مگامال برای کسب شرایط حضور در اسکار و فیلم بام بالا به کارگردانی سید جمال سیدحاتمی به سرگروهی سینما ماندانا از پنجشنبه 14 مهرماه تعیین شد و در همین جلسه بیان شد که باتوجه به تعطیلاتی که در هفته گذشته وجود داشت، اکران فیلم های دیگر سرگروه ها یک هفته ادامه یابند.

این در حالی است که پیش از این و در سیزدهمین جلسه شورای صنفی نمایش که روز یکشنبه 27 شهریور برگزار گردیده بود، قرارداد سرگروهی 2 فیلم آهنگ دو نفره به کارگردانی آرزو ارزانش به سرگروهی پردیس هنر شهر آفتاب شیراز و انیمیشن سینمایی لوپتو به کارگردانی عباس عسکری به سرگروهی پردیس هویزه مشهد ثبت شد اما هنوز راهی به پرده سینمای کشور پیدا نکرده اند.

با این حساب فیلم های نوی به چرخه اکران اضافه نشده اند و شنیده ها نیز حاکی از این است که بعضی از صاحبان فیلم ها نیز حاضر به اکران فیلم خود در شرایط فعلی نیستند و سینمادارها نیز رغبتی به تغییر فیلم های روی پرده ندارند زیر معتقدند تاثیری روی گیشه ندارد و از طرفی نیز بعد از طرح شناورسازی قیمت بلیت های سینما یکی دیگر از مواردی که به رونق و اقتصاد سینما یاری خواهد نمود، وجود فیلم های باکیفیت و سبد رنگارنگ و قوی فیلم های حاضر در چرخه اکران خواهد بود.

بعلاوه با نزدیک شدن به روزهای برگزاری جام جهانی و شرایط حال حاضر جامعه و ضمن تنظیم دستورالعملی برای نمایش مسابقه های جام جهانی فوتبال 2022 در سینماهای کشور، باید دید که اصلا این اتفاق ممکن می گردد و پخش مسابقات فوتبال جام جهانی به سینما می آید یا نه.

  • نخستین فیلم خارجی در سینمای ایران چقدر فروخت؟ | 2700 مخاطب و 95 میلیون تومان فروش
  • تصاویر نخستین فیلمی که پس از یک ماه اکران می گردد | بازی لولایی با عروسک هایی از جنس مهمونی
  • سینماها پس از یک ماه، فیلم نو اکران می نمایند | حمید لولایی در بام بالا

منبع: صبا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2194

به "فیلم های سینمایی نو بالاخره چه زمانی اکران می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های سینمایی نو بالاخره چه زمانی اکران می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید