مبارزه با تروریسم نیازمند کوشش جمعی کشورهای دنیا است

به گزارش مجله روگذر به نقل از خانه ملت، پانگ سن سفیر چین در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و مصاحبه کرد.

مبارزه با تروریسم نیازمند کوشش جمعی کشورهای دنیا است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در این دیدار با اشاره به پیشینه مراودات دو کشور و روند رو به رشد تعاملات جمهوری اسلامی ایران و چین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: روابط دیرینه و پایدار جمهوری اسلامی ایران و چین نشان از پیوند عمیق و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی در کشور دارد

وی با استناد از سیاست یکجانبه گرایی بیان داشت: دنیا از منظر چند جانبه گرایی امن تر و زیباتر است.

امیرعبداللهیان بر توسعه مناسبات پارلمانی فیمابین تأکید کرد و اضافه کرد: همکاری های پارلمانی، پشتوانه مهمی برای توسعه روابط دوستانه دو کشور است و مجلس شورای اسلامی بر حمایت و ارتقای سطح مناسبات دو کشور اهمیت خاصی قائل است.

وی همچنین اضافه کرد: بسترهای مناسبی در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقاء سطح همکاری ها و منافع دو ملت بهره برد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به خطر تروریسم در منطقه بیان داشت: مبارزه با تروریسم نیازمند کوشش جمعی کشورهای دنیا است و حضور تروریسم همواره معادلات امنیتی همه کشورها را برهم خواهد زد که به این منظور نشستی چند جانبه در تهران برگزار خواهد شد.

در ادامه این دیدار پانگ سن سفیر چین با ابراز خرسندی از افزایش مراودات اقتصادی میان دو کشور بیان داشت: وضعیت همکاری های دوجانبه مطلوب و رو به گسترش است و چین توجه زیادی به توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران دارد و برای گسترش همکاریهای فیمابین اهمیت زیادی قائل است.

وی همچنین گفت: تعاملات اقتصادی و سرمایه گذاریهای مشترک برای ما مهم است و علاقمند ارتقاء روابط اقتصادی و همکاری در این موضوع هستیم.

پانگ سن در انتها این دیدار تروریسم را نگرانی مشترک همه کشورها دانست و بر مبارزه همه جانبه و دنیای نسبت به این پدیده شوم تأکید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 96

به "مبارزه با تروریسم نیازمند کوشش جمعی کشورهای دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با تروریسم نیازمند کوشش جمعی کشورهای دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید