میزان تسهیلات مسکن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود

به گزارش مجله روگذر، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه موضوع زنان و خانواده از مهم ترین و حساس ترین مسائل کشور است، گفت: باید میزان تسهیلات برای تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود.

میزان تسهیلات مسکن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده، در سخنانی، از موضوع زنان و خانواده به نام یکی از مهم ترین و حساس ترین مسائل کشور یاد کرد و گفت: آنچه کشور ما را نسبت به سایر کشورها متمایز می کند توجه به کانون خانواده است که خوشبختانه همواره مستحکم بوده و باید با برنامه ریزی ها و تدوین قوانین لازم از کانون مهم خانواده حراست شود.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز خرسندی از اینکه لایحه منع خشونت علیه زنان در دولت به تصویب رسیده و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، گفت: ستاد ملی زن و خانواده باید با مطالبه گری از دستگاه های اجرایی، تغییرات مثبتی در جهت بهبود شرایط زنان و کاهش خشونت علیه آنان ایجاد کند.

جهانگیری با یادآوری افزایش میزان وام ازدواج طی سال های اخیر افزود: در سال های گذشته مبلغ تسهیلات ازدواج برای هر نفر3 میلیون تومان بود ولی با پیگیری های انجام شده در سال های اخیر، امروز زوج های جوان مبلغ هفتاد میلیون تا صد میلیون تومان تسهیلات ازدواج دریافت می کنند.

وی ادامه داد: شاید تصور می شد که وقتی مبلغ تسهیلات ازدواج افزایش پیدا کند، تعداد تسهیلات اعطایی کاهش پیدا خواهد کرد، اما گزارش ها نشان می دهد که تعداد قابل توجهی تسهیلات ازدواج به زوج های جوان پرداخت شده است.

معاون اول رئیس جمهور شرح داد: اگر ستاد ملی زن و خانواده مصوبات و موضوعات مربوطه را از دستگاه های اجرایی پیگیری کند، دستگاه ها خود را به پیگیری مسائل خانواده مکلف می دانند و از سوی دیگر این فرصت برای آنها فراهم می شود که در زمان تدوین بودجه سالانه، منابع لازم برای اجرای مصوبات مربوط به زنان و خانواده را از سازمان برنامه و بودجه مطالبه کنند.

جهانگیری با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر افزایش 30 درصدی تعداد مدیران زن در دستگاه های اجرایی تا انتها برنامه ششم، گفت: خوشبختانه پس از اجرای این مصوبه شاهد اتفاقات مثبت در این زمینه بودیم به گونه ای که دستگاه های اجرایی تلاش می کردند در انتصاب موضوع زنان به نام مدیران و معاونین عملکرد بهتری از یکدیگر داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به موضوع مطرح شده در جلسه مبنی بر تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار گفت: باید تلاش کنیم میزان کمک ها و تسهیلات برای تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار هر چه بیشتر شود تا تعداد افراد تحت پوشش این طرح افزایش یافته و به عدالت اجتماعی نزدیک تر شود.

همچنین در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری، دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهور هم حضور داشتند، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گزارشی از پیشرفت اجرای مصوبات دو نشست قبلی ستاد ملی زن و خانواده ارائه کرد.

در این نشست همچنین تقسیم کار ملی دستگاه ها در موضوع ترویج، توسعه و نهادینه سازی سیاست های خانواده محور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد ظرف یک هفته و پس از ارائه نظرات دستگاه های مرتبط به دبیرخانه ستاد، این موضوع نهایی و تصویب شود.

در ادامه این جلسه موضوع بسته حمایتی کمک به تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار دهک های یک تا شش درآمدی مطرح شد و پس از ارائه شرحات معاون وزیر راه و شهرسازی، این موضوع به تصویب رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1776

به "میزان تسهیلات مسکن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان تسهیلات مسکن زنان سرپرست خانوار بیشتر شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید