واشنگتن حق مجازاتِ کشورها را برای خود محفوظ می داند!

به گزارش مجله روگذر به نقل از اسپوتنیک، ریک پری وزیر انرژی آمریکا روز پنج شنبه پس از دیدار با الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه در اظهاراتی برتری طلبانه گفت که دولت آمریکا حق مجازات کشورهایی را که به شیوه ای غیرمتمدنانه رفتار می نمایند، برای خود محفوظ می داند!

واشنگتن حق مجازاتِ کشورها را برای خود محفوظ می داند!

وی در شرح منظور خود از رفتار غیرمتمدنانه به هرگونه بهره برداری از صنایع و یا تحریمهای مرتبط با حوزه انرژی به عنوان یک ابزار اشاره نمود!

ریک پری در پاسخ به این پرسش که چرا واشنگتن از یکسو روسیه را به استفاده از منابع انرژی خود در عرصه سیاسی متهم می نماید و از سوی دیگر، در کوشش است تا با کاهش درآمد نفتی ایران، تهران را به تغییر رویه سیاسی خود در منطقه وادار سازد، مدعی شد: آمریکا امروز در موقعیتی واقع شده است که به کشورها این پیغام را می رساند که چنانچه به شیوه ای متمدنانه رفتار ننمایند، مجازات خواهند شد. راههای مختلف بسیاری برای این کار وجود دارد و حوزه انرژی یکی از آنها است.

پری همچنین ادعا کرد که سیاست ایران غیرقابل قبول است و تأکید کرد: پیغام [ما] به دولت ایران روشن است. اگر شما نمی توانید، به عنوان یک شهروند معقول رفتار کنید، تحریمهایی وضع خواهد شد، و این برای شما هزینه بر خواهد بود.

لازم به ذکر است که در ماه مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم خود را برای خروج از توافق هسته ای ایران اعلام و تحریمهای جدیدی علیه تهران و کشورهای ثالثی که با ایران روابط تجاری برقرار می نمایند، وضع نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 117

به "واشنگتن حق مجازاتِ کشورها را برای خود محفوظ می داند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن حق مجازاتِ کشورها را برای خود محفوظ می داند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید