واکنش عباس عبدی به اظهارات اخیر علم الهدی

به گزارش مجله روگذر، عباس عبدی در کانال تلگرامی خود نوشت: در سخنانی که دیروز از قول آقای علم الهدی منتشر شده است، آمده است که آنانی که جریان تحول انتخاباتی آمریکا را فرصت می دانند، یا واقعأ نادان و ناآگاه هستند، نه یک نادان و ناآگاه معمولی، نادان و ناآگاهی که جهل شان یک جهل مرکب است و از این ها جاهل تر وجود ندارد و اگر این نیستند، خائن هستند، خیانت کار هستند و در مقام خیانت به ملت.

واکنش عباس عبدی به اظهارات اخیر علم الهدی

امروز دیدم آقای مهاجری از فعالان اصولگرا نقدی به این سخنان نوشته است، چون خودشان را مخاطب آن سخن دانسته اند. ولی به نظرم مشکل جای دیگری است.

ایشان در این سطح از منطق، اظهارات زیادی دارند و اتفاقا هدف از بیان این سنخ از سخنان بازنشر بیشتر و شهره شدن گوینده آن است که می شود و من هم آن را در اینجا بازنشر کردم؟!

بیان این نوع سخنان تا وقتی که موجب توهین و اتهام نشده مسئله ای ندارد و برای خوانندگان جذابیت های خاص خود را دارد که فراوان است. کسانی هم در تهران و شهر های دیگر هستند که سخنان مشابه می گویند و به سرعت بازنشر می شود.

ولی هنگامی که به توهین و اتهام زنی می رسد دیگر نمی توان مسأله را به درک و آگاهی گوینده ارجاع داد بلکه به وجود تبعیض در سازوکار های حقوقی مربوط می شود. اگر یک شهروند عادی چنین اظهاراتی را علیه آنان کند فوری رسیدگی و مجازات می شود، ولی آنان مصون هستند و این تبعیض خطرناک تر از اصل این بیان است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1382

به "واکنش عباس عبدی به اظهارات اخیر علم الهدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عباس عبدی به اظهارات اخیر علم الهدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید